Chałupy noclegi, informacje, wczasy w Chałupach

Wicie

Wicie

Wicie – to tak naprawdę mała miejscowość wypoczynkowa na naszym środkowym wybrzeżu. Według danych statystycznych w wiosce na stałe mieszka mniej niż 100 mieszkańców.

Wicie leżą naturalnie nad Morzem Bałtyckim, ale dodatkowo na południu wioski znajduje się jezioro przybrzeżne Kopań (http://www.kopan.com.pl/atrakcje/2/jezioro_kopan). Na jeziorze dozwolone jest łowienie ryb, można, uprawiać sporty wodne – rozmaite odmiany posiadające w nazwie surfing, żeglarstwo czy pływać kajakiem. Okolica jeziora to również odpowiednie miejsce na przechadzki oraz wyprawy rowerowe. Więc, dla osób kochających aktywny wypoczynek, a równocześnie ceniących sobie spokój i ciszę, Wicie to kapitalne miejsce na urlop lub wakacje. Obszar miejscowości Wicie i okolicy to fragment Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego – obszaru chronionego.
Brzeg morza w Wiciu jest w większości piaszczysty, czasem z małymi kamieniami, dodatkowo jest on dość odludny. Od wioski oddziela ją pasmo wydm porośnięte typową wydmową roślinnością – lasem z dominacją sosny, znajdziemy również sosnę czarną i mikołajka nadmorskiego.
Chociaż miejscowość Wicie jest maleńka i nie ma w niej wielu sklepów, barów, budek z lodami i hamburgerami i wielu nadmorskich atrakcji, to nie brak ich w pobliskich: Jarosławcu (ok 6 km) i Darłówku, Darłowie (ok 10 km). Domki Wicie to przeważająca oferta noclegowa w miejscowości, lecz dla ceniących sobie komfort pojawiają się propozycje oferujące apartamenty w Wiciu.

Polecamy

Władysławowo kwatery

kwatery we Władysławowie

Noclegi nad Morzem

noclegi nad morzem

Wakacje z Dziećmi nad Morzem

noclegi nad morzem