Chałupy noclegi, informacje, wczasy w Chałupach

Kopań

Kopań

Kopań to nieduża wieś nadmorska, leżąca ok. 3 kilometry na wschód od Darłowa, na pagórku – od którego pochodzi słowiańska nazwa miejscowości oznaczająca wzgórze. Z Kopania roztacza się ładny widok na Morze Bałtyckie a także okolicę.

Kopań dawniej był osadą typowo rolniczą, współcześnie dynamicznie ewoluuje w nim turystyka – budowane są tam domy gościnne, domki letniskowe, pensjonaty a także inne obiekty urlopowe. Między najnowszymi obiektami mieszkalnymi można natknąć się na interesujące przykłady budownictwa zagrodowego z dziewiętnastego, a nawet osiemnastego wieku.
Wieś jest nieco oddalona od brzegu morskiego – w prostej linii do piaszczystego brzegu jest ok. 1,5 km. Jednakże odcinek ten można komfortowo przejechać rowerem bądź przejść pieszo – cisza, spokój, śliczna, bogata natura i orzeźwiające powietrze sprawiają, iż czynią taką dwudziestominutową wędrówkę ogromną przyjemnością, zwłaszcza że celem jest szerokie, wygodne oraz piaszczyste zejście na piękny piaszczysty brzeg.
Plaża w Kopaniu nie jest zbytnio rozległa, ale natomiast piaszczysta, czysta a także niezatłoczona nawet w wakacje! Otaczające ją niskie wydmy porośnięte są lasem świerkowym, który napełnia tutejsze powietrze leśnym aromatem.
Ciekawostką miejscowości jest też inny akwen wodny – duże jezioro przybrzeżne noszące taką samą nazwę. Znajduje się ono bliżej Kopania niż morski brzeg – w przybliżeniu 0,5-1 km na wschód od wsi. Jezioro ulubili sobie specjalnie wędkarze (w jego wodach żyje wiele gatunków ryb) a także amatorzy sportów wodnych. W sezonie pływa po nim wiele kajaków, żaglówek i innych jednostek wodnych. Zważywszy na bliskość Morza Bałtyckiego, pogoda na jeziorze jest niemal stale taka jak na morzu – stąd fala i ciągły wiatr, które bardzo pasują windsurferom. Również ich można notorycznie zobaczyć na jeziorze.
Cechą dominującą Kopania jest przeważająca tutaj spokój oraz cisza – wcale nie przypomina on hałaśliwych kurortów nadmorskich. Sympatycy wakacyjnych ciekawostek zdołają za to spotkać je w sąsiednim Darłowie.
Po więcej informacji o sąsiednim Darłowie, ale także o Kopaniu odsyłamy na stronę internetową: http://www.darlowo.com.pl

Polecamy

Władysławowo kwatery

kwatery we Władysławowie

Noclegi nad Morzem

noclegi nad morzem

Wakacje z Dziećmi nad Morzem

noclegi nad morzem