Chałupy noclegi, informacje, wczasy w Chałupach

Ustronie Morskie

Ustronie Morskie plaża

Na Pomorzu Zachodnim, w niewielkiej odległości od Kołobrzegu znajduje się niewielka miejscowość letniego wypoczynku – Ustronie Morskie. To także siedziba władz gminy, a przez miejscowość przebiega szosa krajowa nr 11. Wieś na stałe zamieszkuje niewiele więcej niż 2 tys. mieszkańców.

Ustronie Morskie stawia na wypoczynek aktywny i rodzinny. Nie jest tutaj tłumnie jak w kultowych kurortach nadmorskich jak Łeba, Mielno czy Międzyzdroje. Poprzez Ustronie wiodą szlaki tak piesze jak i rowerowe. Np jeden szlak kieruje do niesłychanie starych dębów u nas – ponad 800-letniego Bolesława a także powyżej 650- letniego Warcisława. Dąb Bolesław na wysokości 1,3 metra ma obwód prawie że siedem metrów, zaś średnica korony to aż 18 m.
Ustronie Morskie, jest letniskiem – a jeśli letnisko – to oczywiście plaża! Tutejsza plaża to naturalnie multum piasku, strzeżone kąpielisko i uroczy klif. Na dodatek w Bałtyk wychodzi długie na 100 m molo. Kolejną ciekawostkę na plaży stanowi przystań rybacka a także stojące na niej kolorowe kutry. W związku z tym w Ustroniu Morskim można skosztować świeżej ryby z pobliskich smażalni i wędzarni. Na plażę z miejscowości urlopowiczów prowadzą trzy zejścia z ulic Kościuszki, Okrzei oraz okolic bazy rybackiej. Większość wczasowiczów ucieszy pewnie fakt, iż z głównej ulicy Wojska Polskiego na morski brzeg jest ledwo trzysta metrów.
W pobliskiej miejscowości Bagicz (cztery kilometry w kierunku zachodnim) leży lotnisko, dawniej niemieckie, potem radzieckie, a od 2012 r. turystyczne. Służy ono do obsługi ruchu turystycznego i czarterowego niedużych (do dwudziestu pasażerów) samolotów. Jest możliwość skorzystania tutaj z lotu nad okolicą motolotnią lub samolotem.
Jeżeli, natomiast brakuje komuś zabytków – odnajdzie je w pobliskim Kołobrzegu. Stamtąd można również wypłynąć w niedługi rejs po Morzu Bałtyckim albo nawet udać się w rejs na wyspę Bornholm.
Pomimo, iż nie jest to ludny kurort, to odszukamy w tym miejscu ośrodki wczasowe, domy gościnne, pensjonaty, pokoje oraz kwatery oferujące noclegi w Ustroniu Morskim.
Jeśli chciałbyś poznać więcej informacji o Ustroniu Morskim, Jego atrakcjach i ciekawostkach – zapraszamy tu: http://www.ustronie.pl

Polecamy

Władysławowo kwatery

kwatery we Władysławowie

Noclegi nad Morzem

noclegi nad morzem

Wakacje z Dziećmi nad Morzem

noclegi nad morzem