Chałupy noclegi, informacje, wczasy w Chałupach

Gąski

Gąski

Gąski – maleńka osada letniskowa, położona na pobrzeżu Bałtyku, wokół pól, z lasem na zach., w sąsiedztwie Mielna. Najwcześniejsze wzmianki o letnisku pochodzą z pierwszej połowy 17. wieku.
Największą atrakcją letniska jest dosyć rozległa, piaszczysta plaża nadmorska, zakończona pasem wydm, urokliwie porośniętym roślinami. Na plażę wiedzie wiele wejść – niektóre piaszczyste, inne z kolei z niezbyt wysokimi schodkami.

Nieopodal kąpieliska stoi zbudowana w dziewiętnastym wieku, wysoka na przeszło 50 metrów, zabytkowa, jednakże ciągle użytkowana latarnia morska. Światło z latarni, przy dobrej widoczności jest dostrzegalne z odległości nieomalże ok 36 km. Jest ona, tak jak większość latarń nad Morzem Bałtyckim, udostępniona do zwiedzania – po przejściu 190 krętych, granitowych schodków, można upajać się ślicznym widokiem na morze, widokiem na letnisko i sąsiednie miejscowości.
Kolejnym zabytkiem wczasowiska jest dawny Pałac Morski z II połowy dziewiętnastego wieku, gdzie dzisiaj jest ośrodek wypoczynkowy.
Z miejscowości Gąski można udać się na spacer plażą do bliskiej, oddalonej o około 2,5 kilometra letniska Sarbinowo. Po przejściu następnych dwóch km turysta znajdzie się w obrębie kolejnego letniska – wsi, która zwie się Chłopy i została cała wpisana do indeksu zabytków, ze względu na zachowaną zabudowę starej wsi rybackiej.
Ten kto postanowi spędzić wczasy w Gąskach, będzie mógł wybierać wśród wielu kategorii noclegów – kwater, pokoi gościnnych,domów gościnnych, domów wczasowych czy ośrodków wypoczynkowych.

Polecamy

Władysławowo kwatery

kwatery we Władysławowie

Noclegi nad Morzem

noclegi nad morzem

Wakacje z Dziećmi nad Morzem

noclegi nad morzem