Chałupy noclegi, informacje, wczasy w Chałupach

Trzęsacz

Trzęsacz

Trzęsacz to prawdopodobnie w największym stopniu znana miejscowość letniskowa w przymorskiej gminie Rewal. Swoją sławę zawdzięcza resztkom kościoła pobudowanego w średniowieczu. Kościół został postawiony około 2 kilometrów od klifowego urwiska, z czasem Bałtyk zabierał jednak wybrzeże i w 1820 roku od skarpy kościół oddzielało jedynie 13 m.

Morze było nieposkromione i w tysiąc dziewięćset pierwszym r. zapadała się pierwsza, północna ściana kościoła. Ostatnie osunięcie było w 1994 roku zostawiając wyłącznie fragmenty ostatniej południowej ściany. Obecnie klifowy brzeg jest rzetelnie zabezpieczony przed destrukcyjną działalnością Bałtyku.
Po obejrzeniu resztek kościoła, warto udać się do neogotyckiego kościoła w centrum miejscowości lub zespołu pałacowo folwarcznego z II-giej poł. XVIII wieku z obszernym ogrodem w którym znajdują się wiekowe lipy drobnolistne – pomniki flory.
Trzęsacz to jak najbardziej również uroki kąpieli morskich i plażowania – plaża jest piaszczysta z kolorowymi kamykami i strzeżona. Wprawdzie, na plażę, ze względu na wysoki klif, wiodą strome schodki, jakkolwiek z kolei na przedłużeniu ich, utworzono taras widokowy, można z tego miejsca zachwycać się panoramą otoczenia i ruin kościoła.
Kolejną ciekawostką Trzęsacza stanowi przebiegająca tu, działająca linia kolejki wąskotorowej z Niechorza do Gryfic. W czasie wakacji warto przejechać się drewnianymi wagonikami w klimacie retro ciągniętym przez parowóz na trasie Trzęsacz – Pogorzelica – przede wszystkim pociechy będą zadowolone z takiej eskapady. W roku 2012 kolejka ta przechodziła rewitalizację i latem 2013 powita turystów jeszcze śliczniejsza.
Będąc już w Trzęsaczu można udać się do okolicznego ośrodka jeździeckiego. Warto w nim skorzystać z nauki jeździectwa, czy też szlifować swe umiejętności jeździeckie.
Biorąc pod uwagę powyższe atrakcje miejscowości należy zastanowić się czy nie warto wybrać się do Trzęsacza na urlop. Noclegi w Trzęsaczu, wzorem w wielu morskich kurortach, to obfita oferta podobnie jak pod względem finansowym tak jak i pod względem świadczonego komfortu i standardu.

Zapraszamy na stronę: www.trzesacz.info.pl

Polecamy

Władysławowo kwatery

kwatery we Władysławowie

Noclegi nad Morzem

noclegi nad morzem

Wakacje z Dziećmi nad Morzem

noclegi nad morzem