Chałupy noclegi, informacje, wczasy w Chałupach

Rewal

Rewal

Rewal to siedziba przymorskiej gminy w Zachodniopomorskiem, równocześnie to jedno z najbardziej kojarzonych letnisk. Najwcześniejsze wzmianki o miejscowości pochodzą z końca czternastego w. kiedy działała w miejscowości karczma.

Pierwsi letnicy pokazali się w miejscowości w latach 30. XIX wieku a już w 1914 roku w Rewalu przebywało już ponad 2 tys. letników, w największej części berlińczyków oraz okolic.
Wczasowisko zlokalizowane jest na wysokiej skarpie, a podstawowe wejście na piaskową plażę wiedzie udostępnionymi w 2009 r. schodami z tarasem widokowym – lubianym przez turystów miejscem, szczególnie odwiedzanym o zachodzie słońca. Na plaży przykuwa wzrok także przystań rybacka wraz z kutrami rybackimi, z którymi letnicy nader często się fotografują. Nieopodal przystani rybackiej umiejscowiono Aleję Zakochanych wraz z ławką Romea i Julii i monument Rybaka.
Przez Rewal wiedzie również sprawna przez cały czas, zabytkowa Rewalska Kolej Wąskotorowa, w wakacyjne weekendy warto udać się Ciuchcią Retro, zaprzęgniętą w parowóz z 1952 r., na wyprawę do sąsiadujących miejscowości. Gmina stawia też wielki nacisk na czynny odpoczynek. Rewal Bike System to sieć wypożyczalni rowerów, funkcjonująca w miejscowościach gminy Rewal, popularyzująca ekologiczny sposób transportu oraz odwiedzania ościennej okolicy. Bezdyskusyjna zaletą rewalskiej wypożyczalni jest fakt, że pojazdy można wynająć w jednej z miejscowości zaś zwrócić w zupełnie innej. Mało tego, za przewóz pojazdu z wypożyczalni nie pobiera opłat Nadmorska Kolej Wąskotorowa.
Rewal to krzykliwy kurort z mnogością punktów gastronomicznych, kiosków z pamiątkami, miejsc rozrywki, dorożkami oraz z wesołym miasteczkiem. To również miejscowe centrum kulturalne, szczególnie w wakacje. Z miejscowego amfiteatru dociera muzyka niemal przez całe wakacje – odbywa się tutaj trzydzieści do pięćdziesięciu imprez artystycznych. Mieli swoje koncerty w tym miejscu min. Kayah, Bajm, Golec uOrkiestra, Trubadurzy, również Goran Bregović czy The Animals. Rewal zaprasza także na występy kabaretów – występowali tutaj Rak, Koń Polski, OTTO, Jerzy Kryszak.
Noclegi w Rewalu to różnorodna oferta dopasowana do potencjału ekonomicznego oraz upodobań letników. Znajdziemy tutaj pensjonaty, domy wczasowe i gościnne, pokoje oraz kwatery i kempingi i pola namiotowe. Na stronie: http://www.rewal.com.pl/noclegi/wszystkie znajdziesz różnorodną ofertę noclegów w Rewalu.

Polecamy

Władysławowo kwatery

kwatery we Władysławowie

Noclegi nad Morzem

noclegi nad morzem

Wakacje z Dziećmi nad Morzem

noclegi nad morzem