Chałupy noclegi, informacje, wczasy w Chałupach

Pustkowo

Pustkowo krzyż

Pustkowo to niewielka wioseczka (trochę powyżej 120 mieszkańców) leżąca pomiędzy Trzęsaczem i Pobierowem, w nadmorskiej gminie Rewal. Ma ona tu ogromny udział w schludnym wyglądzie nie wyłącznie Rewala ale i pobliskich wiosek. Przede wszystkim, jest tu czysto, są szlaki rowerowe, szerokie chodniki, wiele kwiatów, ławeczek oraz… śmietników.

Mało tego, wiele kąpielisk w tych miejscowościach, włącznie z tym w Pustkowie, jest niejednokrotnie wyróżnianych prestiżową Błękitną Flagą.
Lokalizacja w rewalskiej gminie ma także inne walory – niedaleko, w Trzęsaczu (około 1,5 km) leży stacja kolejki wąskotorowej. Latem można udać się na wycieczkę składem retro z zabytkową lokomotywą parową na trasie Trzęsacz – Pogorzelica. W gminie funkcjonuje też Rewal Bike System – sieć rowerowych wypożyczalni, oczywistą zaletą wypożyczalni jest fakt, iż rowery można wypożyczyć w jednej z miejscowości natomiast oddać w całkiem innej. Do tego, za przewóz roweru z rewalskiej wypożyczalni nie nakłada opłat Rewalska Kolej Wąskotorowa.
Jeśli ktoś decyduje się na noclegi nad morzem to oczekuje plaży. Ta w Pustkowie znajduje się u podnóża niewysokiego klifu, jest piaszczysta oraz dość szeroka. Następną zaletą dla rodziców z dziećmi i turystów z dysfunkcją ruchową jest wejście na brzeg morski dopasowane dla wózków. Samo strzeżone kąpielisko ma długość 200 m. Jest tu też wiele miejsc dogodnych do spacerowania.
Od paru lat Pustkowo posiada nietypową atrakcję – to replika krzyża, który znajduje się na Giewoncie. Umiejscowiony on jest tuż przy morzu, na skarpie. Koresponduje on ze słowami papieża Jana Pawła II, mówiącym o giewonckim oryginale – że patrzy na nasz kraj od szczytów Tatr po Morze Bałtyckie.
Pustkowo to dodatkowo kapitalna baza wypadowa dla wczasowiczów, jacy uwielbiają zwiedzać okolicę. Do Świnoujścia i Międzyzdrojów jest mniej więcej 40 km, w przeciwnym kierunku, w analogicznej odległości znajduje się Kołobrzeg. Natomiast, w Dziwnowie (mniej więcej 15 km), warto wybrać się w rejs po Morzu Bałtyckim albo zal. Kamieńskim.
Pustkowo ma dość dużą bazę gastronomiczną, na którą składają się względnie nieduże obiekty: bary z letnimi ogródkami, smażalnie ryb, budki z kebabem i goframi, lodami. Noclegi w Pustkowie (www.pustkowo.info.pl/noclegi/wszystkie) to przede wszystkim domy wypoczynkowe, domki letniskowe, pokoje i kwatery oraz campingi.

Polecamy

Władysławowo kwatery

kwatery we Władysławowie

Noclegi nad Morzem

noclegi nad morzem

Wakacje z Dziećmi nad Morzem

noclegi nad morzem