Chałupy noclegi, informacje, wczasy w Chałupach

Sarbinowo

Sarbinowo

Położona wzdłuż ul. Nadmorskiej, bok w bok do naszego morza miejscowość Sarbinowo, to jedna z ładniejszych miejscowości gminy Mielno. Współczesne Sarbinowo położone jest w sąsiedztwie brzegu Morza Bałtyckiego, tymczasem nie przez cały czas tak było.

Swego czasu, letnisko leżało w przybliżeniu 1,5 km od brzegu, ale morze wymywało brzeg i ażeby chronić miejscowość w 1910 r. wybudowano mur długi na kilometr. Jak się bezproblemowo można przekonać mur zdał egzamin i do dziś możemy podziwiać Sarbinowo.
Do dziś ocalał największy zabytek Sarbinowa – neogotycki kościół z 1856 roku. Rok rocznie, w wakacje – w połowie sierpnia aranżowany jest tu festyn podczas odpustu – przyciąga on bezmiar turystów. W kościele znajdują się także pamiętające 19. stulecie organy, z wykorzystaniem których świątynia jest sceną licznych występów śpiewaków operowych, znanych muzyków, chórów. Poza świątynią w miejscowości spotkać można zabytkowe, z XIX wieku chaty rybackie oraz pensjonaty z początku XX w.
W letnisku, z racji jego lokalizacji, odnajdziemy jak najbardziej piaszczystą oraz czystą plażę – świetne miejsce do kąpieli słonecznych oraz morskich. W sezonie wakacyjnym na plaży funkcjonują bary, a dzieci znajdą dla siebie mnóstwo atrakcji.
Uwielbianą przez dzieci ciekawostką Sarbinowa jest mini zoo, zlokalizowane w okolicy głównego skrzyżowania Będzino – Sarbinowo. Na obszernym, zielonym, ogrodzonym obszarze z łatwością natknąć się można na pawie, bażanty, kury, świnki wietnamskie lub kozy miniaturki. Entuzjastów koni zaprasza natomiast okoliczna, niewielka stadnina.
Z Sarbinowa warto udać się na wschód na spacer do pobliskiego Mielna przez Chłopy, Mielenko – to zaledwie siedem kilometrów, a na zachód do latarni w Gąskach (ok 5 kilometrów).
Jeśli zaciekawiło Państwa Sarbinowo proszę zobaczyć stronę: www.sarbinowo.com.pl prezentującą noclegi w Sarbinowie.

Polecamy

Władysławowo kwatery

kwatery we Władysławowie

Noclegi nad Morzem

noclegi nad morzem

Wakacje z Dziećmi nad Morzem

noclegi nad morzem