Chałupy noclegi, informacje, wczasy w Chałupach

Chłopy

Chłopy plaża

Koło Mielna, parę kilometrów w kierunku zachodnim, zlokalizowana jest mała, rybacka, wieś – Chłopy. Nie jest to tłoczny kurort niby sąsiednie wczasowiska Unieście czy Mielno, jest to natomiast uspokajające i ciche letnisko. Z czasem, wespół z rozwojem turystyki w otoczeniu, Chłopy też tracą swój typowo rybacki klimat.

Jakkolwiek w przeciwieństwie do innych nadmorskich miejscowości wieś ta w całości została umieszczona do rejestru zabytków – żeby zachować charakter XIX wiecznej wioski rybackiej. Zachowało się tu wiele zabytkowych, pochodzących z dziewiętnastego stulecia chałup o tradycyjnej dla tego obszaru konstrukcji szachulcowej. Chłopy mają charakter żywego skansenu, przyciąga to wczasowiczów, szukających czegoś nietypowego.
Ale Chłopy to nie wyłącznie „skansen” – to także zwyczajowe letnisko z czystą, szeroką i piaszczystą plażą, z pasem niewielkich wydm, porośniętych trawami oraz lasem sosnowym, tworzącym, razem z nadmorskim powietrzem nasyconym jodem specyficzny morski mikroklimat. W okresie wakacyjnym kąpielisko jest strzeżone. Niezapomniane doznanie na urlopowiczach sprawia dodatkowo przystań rybacka – i usytuowane tuż na plaży łodzie rybackie, można rzec, iż w tym miejscu plażuje się w cieniu kutrów. Przystań to dodatkowo punkt gdzie można zakupić tanią i przede wszystkim dopiero co złapaną rybę. Ci, którzy nie chcą zajmować się na wczasach samodzielnym smażeniem – na smażoną i wędzoną rybkę zapraszają pobliskie smażalnie oraz wędzarnie. Ci zaś, którzy chcą sprawdzić swe umiejętności wędkarskie, mogą skorzystać z aranżowanych przez tutejszych rybaków rejsach połowowych.
Nieopodal plaży, od razu za pasem wydm usytuowane są pierwsze zabudowania, gdzie znaleźć można relatywnie tanie noclegi w Chłopach. Zaś baza noclegowa jest obfita – pola namiotowe, domy wypoczynkowe, pokoje gościnne, kwatery, pensjonaty i domki letniskowe – oraz dostosowana do każdej „kieszeni”.

Polecamy

Władysławowo kwatery

kwatery we Władysławowie

Noclegi nad Morzem

noclegi nad morzem

Wakacje z Dziećmi nad Morzem

noclegi nad morzem