Chałupy noclegi, informacje, wczasy w Chałupach

Rowy

Rowy

Sołecka wieś Rowy to „perła w koronie” gminy Ustka. Zwyczajowy nadmorski kurort – tłumny latem, a poza sezonem żyje w nim mniej niż 500 osób. Zlokalizowana na mierzei jeziora Gardno, u ujścia rzeki Łupawa. W tym miejscu znajduje się niewielki port.

Miejscowa plaża to najogromniejsza atrakcja Rowów przyciągająca rzesze turystów każdego roku. Szeroka, czysta, podzielona przez rzekę Łupawa na część wschodnią i zachodnią z 2 wytyczonymi oraz strzeżonymi kąpieliskami. Kąpielisko zachodnie jest większe (czterysta m), jednakże węższe, na początku piaszczyste, z kamieniami – im dalej oddalimy się na zachód, prowadzą na nie 4 wejścia. Kolejne, mniejsze kąpielisko wschodnie długie na 200 m, względnie szersze i o 1 wejściu z miejscowości. Bardziej na wschód, na obrzeżach Słowińskiego Parku Narodowego leży plaża nudystów.
Dodatkową atrakcją miejscowości Rowy jest otoczenie Słowińskiego Parku z jego sławnymi, nie wyłącznie u nas w kraju, ruchomymi wydmami. Sąsiedztwo parku sprawia, że w Rowach odnajdziemy multum tras zarówno pieszych jak i rowerowych. Na jeziorze Gardno oraz rzece Łupawa można pływać kajakiem – każdego roku kończy się w Rowach stukilometrowy spław kajakowy rzeką Łupawa.
Będąc w Rowach można obejrzeć neoromański pochodzący z XIX stulecia, zbudowany z granitowych, polodowcowych kamieni kościół z dzwonnicą. Dawniej, na wzgórzu cmentarnym, liczne były groby obcokrajowców: Hiszpanów, Holendrów, Francuzów, Niemców – świadczące o bogatej, żeglarskiej historii miejscowości. Na nieszczęście nie ocalały się one po dziś dzień. W Rowach spotkamy także rybackie chaty szachulcowe z dziewiętnastego wieku.
Rowy to znaczący ośrodek wczasowy, z obfitą bazą gastronomiczną, sklepikami pamiątkarskimi, licznymi pensjonatami, ośrodkami wczasowymi, domami gościnnymi proponującymi apartamenty, kwatery i pokoje w Rowach.
Pod adresem: www.e-rowy.pl znajdziesz więcej ciekawych informacji dotyczących miejscowości Rowy, jak również ofertę noclegów w Rowach.

Polecamy

Władysławowo kwatery

kwatery we Władysławowie

Noclegi nad Morzem

noclegi nad morzem

Wakacje z Dziećmi nad Morzem

noclegi nad morzem