Chałupy noclegi, informacje, wczasy w Chałupach

Łeba

Łeba

Gdybyśmy w krzyżówce mieli frazę – wzięty kurort nadmorski – Łeba aż się pcha na wargi. Miejscowość turystyczna zlokalizowana jest między dwoma jeziorami mniejszym na wschodzie – Sarbsko i większym na zachodzie – Łabsko, a brzegiem Bałtyku. Niedawno, w 2007 roku, niespełna czterotysięczna miejscowość obchodziła sześćset pięćdziesiątą rocznicę otrzymania praw miejskich, Łeba to też siedziba gminy.

Na zachód od miejscowości rozciąga się Słowiński Park Narodowy ze znanymi lotnymi wydmami, jeziorem Łabsko a także Gardno. W kierunku wschodnim od miasta również chroni się naturę – w 1976 r. został utworzony Rezerwat Mierzeja Sarbska z lesistymi wydmami.
W miejscowości z istotnie długą historią bez trudu natkniemy się na zabytki – na przykład z nieomalże 100 lat młodszą szkieletową wieżą. Na zachodnim brzegu Łeby zobaczyć można resztki murów dawniejszego, gotyckiej świątyni pod wezwaniem św. Mikołaja z czternastego wieku.
Jednakże zabytki to nie główny powód odwiedzin tłumów letników każdego roku. Jest nią Morze Bałtyckie i piaszczysty brzeg z mnogością atrakcji. Łeba posiada ponad 10 kilometrów rozległych, o jasnożółtym, sypkim piasku plaż. W sezonie letnim urządzane są tutaj dwa duże strzeżone kąpieliska, a rozciągłość plaż sprawia, że każdy odnajdzie coś dla siebie – tłumne, kolorowe fragmenty, jak i prawie że opuszczone, dzikie plaże.
Łeba to też miejsce aktywnego odpoczynku. Można tutaj wybrać się na przechadzkę jednym spośród wyznaczonych szlaków: południowym, spacerowym bądź północnym – prowadzą one przez malownicze tereny, zwłaszcza do parku narodowego bądź dookoła okolicznych jezior. To miejsce cenią też windsurferzy – odbywają się tu mistrzostwa, a na niegłębokim jeziorze Sarbsko funkcjonuje szkółka windsurfingowa razem z wypożyczalnią sprzętu wodniackiego. Są tu także trasy dla kajakarzy o różnym stopniu trudności, a każdych turystów zapraszają statki spacerowe oferujące wycieczki po jez. Łabsko oraz Morzu Bałtyckim.
Łeba to jak najbardziej gwarny kurort, ze wszelkimi tego skutkami. Odszukamy w tym miejscu całe mnóstwo wszelkich obiektów gastronomicznych, restauracji, kawiarni, wielką ilość butików pamiątkarskich oraz rozmaitą bazę noclegową. Hotele, ośrodki wczasowe, domy gościnne, kwatery a także pokoje w Łebie. Jest tu wszystko o czym zaledwie wczasowicze zamażą.
Więcej o Łebie przeczytasz tutaj: http://www.leba.info.pl

Polecamy

Władysławowo kwatery

kwatery we Władysławowie

Noclegi nad Morzem

noclegi nad morzem

Wakacje z Dziećmi nad Morzem

noclegi nad morzem