Chałupy noclegi, informacje, wczasy w Chałupach

Pobierowo

Pobierowo

Jeśli ktoś szuka faktycznie ładnej plaży, chce odpoczynku wśród lasu sosnowego, daleko od dużych miast – Pobierowo będzie wspaniałym miejscem. Pobierowo swoją turystyczną historię rozpoczęło na początku XX w. jak zaczęto sprzedawać leśne działki pod budowę domków wypoczynkowych. Do rozpoczęcia II-giej Wojny Światowej wybudowano tu domki nad morzem – w sumie około tysiąc.

Było tutaj jedno z bardziej lubianych miejsc sezonowego wypoczynku berlińczyków. Sformowano też siatkę komunikacji autokarowej z Berlinem na tę okoliczność.
Pobierowo to nie wyłącznie ładna, ale przede wszystkim czysta plaża. Sceptyków niech przekona o tym certyfikat Błękitna Flaga, który przyznawany jest jedynie tym plażom, jakie spełniają surowe reguły czystości środowiska, gospodarki ściekowej, oraz terenów otaczających kąpielisko. Pobierowo było jedną z pierwszych nadmorskich miejscowości, którym przyznano to wyróżnienie. Żeby dojść na plażę, należy przespacerować się przez rosnący niemal wszędzie las. Centralne zejście wiodące na plażę jest łagodne i pokonanie go nie powinno być problematyczne dla żadnego wczasowicza.
Jedną z ciekawszych propozycji, popieraną przez regionalne władze gminne, jest wakacyjna Akademia Słońca. To atrakcja pokazująca, że plaża to nie tylko opalanie się i kąpiele morskie. Rozmaite zajęcia rekreacyjno-sportowe przeznaczone są dla ludzi w każdym wieku. Dla potrzeb Akademii Słońca wydzielono kawałek pobierowskiej plaży, na którym zlokalizowano stanowiska do uprawiania sportów oraz boiska. Na specjalnie postawionej platformie, od rana do wieczora, pod okiem instruktorów można tańczyć, ćwiczyć a nawet medytować. Na dodatek Pobierowo położone jest dosłownie pośród sosnowych lasów co zapewnia prozdrowotny mikroklimat.
Ciche i statyczne poza sezonem letnim Pobierowo, wraz z początkiem wakacji przekształca się w ożywiony kurort. Wtedy, by spełnić wymagania przyjeżdżających tu tłumnie letników, w miejscowości błyskawicznie rozpoczynają działalność stoiska pamiątkarskie, sklepy, bary oraz centra rozrywki; a zamknięte poza sezonem letnim kawiarnie i restauracje rozpoczynają „sezon”. Również baza noclegowa, na którą składają się rozmaitego rodzaju ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty i domy wypoczynkowe, w większości działa w okresie późnowiosennym i letnim, acz z roku na rok przybywa też obiektów całorocznych, wynajmujących noclegi w Pobierowie przez dwanaście miesięcy w roku.
Wszystkich tych, którzy chcieliby dowidzieć się więcej o Pobierowie, jego ciekawostkach i najbliższej okolicy zapraszamy pod internetowy adres: http://www.pobierowo.info.pl

Polecamy

Władysławowo kwatery

kwatery we Władysławowie

Noclegi nad Morzem

noclegi nad morzem

Wakacje z Dziećmi nad Morzem

noclegi nad morzem