Chałupy noclegi, informacje, wczasy w Chałupach

Puck

Puck

Nad zatoką Pucką, pomiędzy Gdynią i Władysławowem położone jest ok 11-to tysięczne miasto powiatowe – Puck. Historia Pucka sięga XII stulecia, a w I-szej połowie stulecia XIII-tego uzyskał prawa miejskie. Puckiem przez te wszystkie wieki rządzili Książęta Pomorscy, Krzyżacy, nawet król Szwedzki oraz oczywiście Polacy i Prusacy.
Nic więc dziwnego że, w mieście co i rusz spostrzegamy zabytki: ryglowy szpitalik dla ubogich z XVII w. – obecnie Muzeum Ziemi Puckiej – kościół parafialny św. Piotra i Pawła z XIII-tego wieku (do tego kościoła odbywa się tradycyjna pielgrzymka rybaków łodziami z Kuźnicy), zabytkowe kamienice miejskie z XVIII i XIX stulecia z XIX-wiecznym ratuszem miejskim.

Oprócz tego, w mieście natknąć się można na specyficzne dla tego regionu chaty ryglowe.
Puck to rzecz jasna obiekt wyjazdów wczasowych rzeszy naszych rodaków. Przyciąga ich dogodna lokalizacja Pucka, piaszczysty brzeg morski ze strzeżonymi kąpieliskami, tutejszym molem, malowniczym portem rybackim oraz jachtowym. Mając na uwadze położenie nad zatoką Pucką – najdogodniejszym w Polsce miejscem do oddawania się windsurfingowi i kitesurfingowi – tutejsze plaże pełne są kolorowych żagli i latawcy. Można tutaj również zachwycać się wspaniałymi jachtami pływającymi po zatoce Puckiej, a także wybrać się stąd w niedługi rejs po niej. Naturalnie w Pucku i okolicy wyznaczonych jest dużo tras do turystyki rowerowej i pieszej.
Turyści rozważający noclegi nad morzem i wybierający Puck nie będą zawiedzeni. Czeka na nich różnorodna baza gastronomiczna: kawiarnie, lodziarnie, smażalnie, restauracje, bary i budki z hamburgerami, kebabem i lodami. Tak samo różnorodna jest baza noclegowa. Wytworne apartamenty, ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, domy gościnne, domki letniskowe jak i ekonomiczne kwatery prywatne – całość składa się na noclegi w Pucku.

Polecamy

Władysławowo kwatery

kwatery we Władysławowie

Noclegi nad Morzem

noclegi nad morzem

Wakacje z Dziećmi nad Morzem

noclegi nad morzem