Chałupy noclegi, informacje, wczasy w Chałupach

Łukęcin

Łukęcin

W gminie Dziwnów, wzdłuż szosy 102, między Dziwnówkiem a Pobierowem, leży nieduża miejscowość letniego wypoczynku – Łukęcin. Położona pośród lasu iglastego odgradzającego Morze Bałtyckie od miejscowości. Łukęcin to także miejsce odpoczynku harcerzy – odbywają się w tym miejscu obozy namiotowe.

Porośnięty iglastym lasem nieduże urwisko odgradza plażę, dodając powietrzu żywicznych aerozoli, jakie razem z morskim jodem dobroczynnie wpływają na nasze drogi oddechowe.
Przy wejściu na plażę (przedłużenie ul. Morskiej), które wiedzie po schodkach, w sezonie urlopowym funkcjonuje strzeżone kąpielisko o długości dwieście metrów, przy wejściu tym usytuowano również sanitariaty. A sam brzeg morza jest dostatecznie szeroki oraz oczywiście piaszczysty.
Decydując się na noclegi nad morzem w Łukęcinie mają Państwo możliwość czynnego odpoczynku. Poza szlakami pieszymi i rowerowymi znajduje się tu również stadnina oferująca lekcje jazdy konnej i przejażdżki bryczką.
Wczasowicze, którzy codziennie żyją wśród wrzasku dużych miast z pewnością docenią dominującą w tym miejscu ciszę i spokój, nawet w wakacje nie ma tu rzeszy turystów. Do plaży jest maksymalnie kilometr – a z sąsiedztwa ulicy Morskiej – około 400 m.
Działają w tej okolicy ośrodki wczasowe, domy gościnne a także kwatery prywatne oferujące turystom noclegi w Łukęcinie.

Polecamy

Władysławowo kwatery

kwatery we Władysławowie

Noclegi nad Morzem

noclegi nad morzem

Wakacje z Dziećmi nad Morzem

noclegi nad morzem