Chałupy noclegi, informacje, wczasy w Chałupach

Ostrowo

Ostrowo portal turystyczny: noclegi, atrakcje

Między Karwią na zachodzie oraz Jastrzębią Górą na wschodzie znajduje się licząca około 500 przebywających na stałe mieszkańców wioska Ostrowo.

Sąsiedztwo znajdującego się na małym wzniesieniu Ostrowa (Kępa Ostrowska), było dawniej niejednokrotnie zalewane i obszary na wzniesieniu były wyspą – stąd też nazwa miejscowości (ostrów – wyspa).
Jakkolwiek do brzegu morza jest około kilometra, to wyznaczone są w tej okolicy dwa strzeżone nadmorskie kąpieliska. Plaża z kolei jest wyjątkowo szeroka, piaszczysta, pozbawiona kamyków. Specjalnego uroku dodaje jej ujście Czarnej Wody – okolicznej rzeczki.
Ostrowo to oaza spokoju, nieopodal znacznych ośrodków turystycznych – Jastrzębia Góra (ok 4 km), Władysławowo (około 10 km). Stąd blisko również do obfitującego w atrakcje Trójmiasta lub na Mierzeję Helską.
Lokalizacja ta spodoba się amatorom natury. Zlokalizowano tutaj rezerwat „Bielawskie Błota” – swoją nazwę zawdzięczają białemu puchowi wełnianek, na masową skalę kwitnących tu rok rocznie w maju. To miejsce, w jakim zatrzymuje się wiele gatunków ptaków w ciągu swych wędrówek – przykładowo żurawie. Zorganizowane są tu też dwa rezerwaty: Woskownicy Bielawskiego Błota i „Moroszka Bielawskiego Błota”. W lesie znajduje się wieża widokowa.
W wiosce Ostrowo kultywuje się również kaszubskie tradycje, nazwy pensjonatów, barów noszą kaszubskie nazwy, płoną sobótkowe ognie w noc świętojańską, a w okresie Świąt Bożego Narodzenia – kaszubskich Godów – chodzą grupy barwnych kaszubskich przebierańców.
W sezonie wczasowym miejscowość odwiedza ok 2 tysięcy urlopowiczów. Na ich potrzeby funkcjonuje w tym miejscu wiele smażalni, barów i punktów małej gastronomii. Natomiast noclegi w Ostrowie to domki letniskowe, pensjonaty, ośrodki wczasowe, domy gościnne proponujące kwatery i pokoje w Ostrowie .

Polecamy

Władysławowo kwatery

kwatery we Władysławowie

Noclegi nad Morzem

noclegi nad morzem

Wakacje z Dziećmi nad Morzem

noclegi nad morzem