Chałupy noclegi, informacje, wczasy w Chałupach

Mielenko

MielnoMielenko to nieduża wioska nadmorska polskiego wybrzeża nadbałtyckiego, zlokalizowana tuż obok (2 km) lubianego kurortu – Mielna. Mielenko niesłychanie różni się od swego znanego oraz ludnego latam sąsiada. Dominuje tutaj cisza oraz spokój, zatem to akuratna lokalizacja dla umęczonych hukiem i miejskim zamętem.

Zobaczymy tutaj przepiękne widoki – na przykład obsadzona sędziwymi drzewami lip ulica prowadząca do Mielna, lub z rzadka napotykane u nas, pokryte potrzebującymi czystego ekosystemu porostami, drzewa tureckiej leszczyny przy drodze w kierunku Chłopów.
Mimo to w razie nabrania woli na morskie bary, puby, ,muzykę, dyskoteki oraz barwne sklepiki, warto skierować się do kurortu Mielno nawet piechotą – zajmie to około 20 min. Żeby dotrzeć do Mielna powinno się iść w kierunku wschodnim, z kolei zachodnim sąsiadem Mielenka, odległym o 3km, jest zajmująca miejscowość Chłopy, zapisana w całości do spisu zabytków.
Plaża w wiosce jest całkiem szeroka, piaszczysta, o drobnym piasku (z drobną domieszką kamyków, które w trochę większej ilości są tylko na samym brzegu, blisko wejścia do wody) oraz – co najważniejsze – nie przeludniona nawet w sezonie letnim. Wyjście na plażę wiedzie przez las, biegnący obok wydm, a zejście na plażę jest łagodne, szerokie, piaszczyste oraz wygodne. Z fal sterczą tak specyficzne dla tego pasu drewniane falochrony, na których niejednokrotnie odpoczywają mewy.
W porównaniu z gwarnymi kurortami dominuje tu spokój, jednakże nie znaczy to, iż jest tutaj pusto i niczego nie ma. Są tutaj bary oraz innego typu punkty gastronomiczne, różnorodne stragany oraz baza noclegowa, na którą głównie składają się domy gościnne oraz domki letniskowe i przyczepy. Różnorodna oferta prezentująca noclegi w Mielenku, ale również w Mienie i w Unieściu dostępna jest na stronie: http://www.mielno.com.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Władysławowo kwatery

kwatery we Władysławowie

Noclegi nad Morzem

noclegi nad morzem

Wakacje z Dziećmi nad Morzem

noclegi nad morzem