Chałupy noclegi, informacje, wczasy w Chałupach

Mielno

Mielno

Jak mówią, Mielno to jeden z najbardziej rozpoznawalnych przez Polaków kurortów nadmorskich na zachodnim pobrzeżu Morza Bałtyckiego. Nadzwyczaj atrakcyjne położenie niedaleko Bałtyku i dużego jeziora| Jamno – to niewątpliwa karta atutowa Mielna. Letnisko to jest dodatkowo siedzibą władz gminnych.

Najcenniejszym pozytywem letniska jest morze. Morze Bałtyckie jest samoistnym zasobem jodu – mikroelement ten utrzymuje w zdrowiu paznokci, włosów, skóry i zębów, jego niedostatek z kolei, kończy się niedoczynnością tarczycy. Niestety najwięcej tego pierwiastka znajduje się powietrze w czasie wiosennych i jesiennych sztormów.
Jednak Mielno dla większości odwiedzających to zwłaszcza rozległa i strzeżona plaża. Plaża jest piaszczysta, ale gdzieniegdzie leżą na niej mniejsze, barwne kamienie. Na plaży wczasowicze niezwykle często spotkać mogą łodzie rybackie miejscowych rybaków, dla dzieci atrakcją będzie dmuchane konstrukcje i zjeżdżalnia . Z brzegu w w kierunku morza „wychodzą” drewniane falochrony – miejsce odpoczynku mew i innych ptaków.
Mielno to pełen ludzi kurort – z okolicznym Uniesciem łączy je chodnik wzdłuż którego umiejscowiona jest ogromna liczba barów, smażalni, budek z lodami, goframi, kafejek a także kramów z pamiątkami i miejsc rozrywki. Pod wieczór Mielno rozbrzmiewa dźwiękami licznych dyskotek.
Sąsiedztwo jeziora Jamno – jednego wśród największych w kraju – z cichymi, płytkimi wodami powoduje że na masową skalę odwiedzają je wielbiciele sportów wodnych: żeglarze, widsurferzy, kitesurferzy, kajakarze. Miejsce to równie chętnie odwiedzają wędkarze – mogą oni wykupić zezwolenie na połów w Gospodarstwie Rybackim i czerpać z obfitych w sieję, okonia, węgorza, sandacza, leszcza, szczupaka czy płoć wód. Jezioro to też miejsce bytowania wielu gatunków ptactwa wodnego – natknąć się można na perkozy, łabędzie, czaple siwe a także rozmaite gatunki dzikich kaczek.
Fascynaci historii też znajdą coś dla siebie – kościół pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego pochodzący z 15. wieku z basztą z XVI wieku i barokową, obficie upiększaną amboną z osiemnastego w. Tuż przy ul. Kościelnej zlokalizowany jest zespół folwarczny z pocz. XX w. Ponadto w Mielnie są też dwa bunkry i zabytkowa pochodząca z XIX stulecia drewniana willa z tarasem widokowym i okrągłą wieżyczką.
Noclegi w Mielnie to w istocie każdy typ noclegu – od pól kempingowych, przez domy gościnne, ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty po luksusowe hotele.
Więcej informacji o Mielnie i okolicznych miejscowościach uzyskasz na stronie: http://www.mielno.com.pl

Polecamy

Władysławowo kwatery

kwatery we Władysławowie

Noclegi nad Morzem

noclegi nad morzem

Wakacje z Dziećmi nad Morzem

noclegi nad morzem