Chałupy noclegi, informacje, wczasy w Chałupach

Łazy

Łazy

Łazy to urocza, nadmorska wieś umiejscowiona blisko Mielna. Osobliwe zlokalizowanie między Bałtykiem a 2 jez. Jamno i Bukowo przyciąga jednakowo urlopowiczów oraz wędkarzy. jez. Jamno – 9. gdy mówimy o powierzchni jezioro w Polsce. Obejmuje powierzchnię ponad 2000 hektarów.

Wbrew znacznej powierzchni to nadzwyczaj płytkie jezioro. Średnia głębokość to mniej więcej półtora m a maksymalna coś koło 4 metry. Po akwenie można też wybrać się na eskapadę stateczkiem wycieczkowym.
Na wszystkich spragnionych bezpośredniego kontaktu z naturą oczekuje Rezerwat Przyrody „Łazy”. Rezerwat to rejon bagienno lesisty o powierzchni lekko ponad dwustu hektarów zorganizowany w dwa tysiące siódmym roku. Strzeże się w nim ekosystem leśny i torfowiskowy, a w szczególności unikalne i specyficzne dla tego okręgu rodzaje flory na przykład: storczyka Fuchsa i woskownicę europejską. Rezerwat jest fragmentem obszaru chronionego krajobrazu – „Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego”.
Dla fascynatów kąpieli morskich a także słonecznych zaletą letniska Łazy będzie piaszczysta, szeroka, dzika i piękna plaża, o wygodnych zejściach do wody, jednakże niezbyt szeroka. Cechuje ją też nieregularny kształt brzegu. Zakończony jest wydmami o niedużej wysokości, porośniętymi urokliwym lasem sosnowym oraz trawami , z kolei same zejścia są najczęściej wyposażone w wygodne schody. Ów las ma znaczne cechy medyczne – wspomaga terapię górnych dróg oddechowych. Co więcej najbliższą okolicę można podziwiać z wieży widokowej.
Zaraz za wydmą zlokalizowane są pierwsze zabudowania – przeważnie są to domy gościnne, ośrodki wczasowe i pensjonaty oferujące pokoje i kwatery w Łazach. Z nich jest naprawdę blisko na plażę. W takim razie urlopowicze, lubiący zatrzymywać się tuż przy plaży i morza, nierzadko wybierają noclegi w Łazach.
Oprócz miłośników morskich fal oraz plażowania, do Łazów – ze względu na bliskość dwóch zarybionych, czystych jezior o dobrze zagospodarowanych brzegach – przybywają w tę okolicę wielbiciele sportów wodnych (kajakarstwa, kitesurfingu, windsurfingu, żeglarstwa) a również wędkarze. Wędkarze mogą kupić zezwolenia w Gospodarstwie Rybackim w miejscowości Mielno. Upoważniają one do wędkowania na spining i na 2 wędki na całym jeziorze Jamno – można tu złapać sandacza, sieję, węgorza, okonia. Najwięcej jednakże jest tak zwanej drobnej rybki.
Po więcej informacji o Łazach zapraszamy na stronę: http://www.lazy.net.pl

Polecamy

Władysławowo kwatery

kwatery we Władysławowie

Noclegi nad Morzem

noclegi nad morzem

Wakacje z Dziećmi nad Morzem

noclegi nad morzem