Chałupy noclegi, informacje, wczasy w Chałupach

Unieście

Unieście

Unieście – wczasowa miejscowość nadmorska, administracyjnie odrębna, ale pomimo tego traktowana najczęściej z Mielnem jako zespół miejscowości. Wynika to zapewne z faktu, iż oba kurorty leżą blisko siebie, a przez ich centra prowadzi jedna trasa, wzdłuż której, pobudowano liczne sklepy, punkty gastronomiczne,obiekty noclegowe, rozrywkowe itd. Granica między wczasowiskami uległa zatarciu.

Unieście jest nadzwyczajnie atrakcyjnie zlokalizowane – od północy sąsiaduje z Morzem Bałtyckim, za to od płd – z znacznym jez. Jamno. Nadbałtycka plaża w letnisku jest szeroka (30-45 m), najczęściej piaszczysta, z ustalonym stumetrowym, letnim kąpieliskiem. Przy brzegu, w morzu wybudowano jakiś czas temu wykonane z drewna falochrony, na których najczęściej siedzą mewy, a nieraz balansują także turyści pozujący do pamiątkowych fotek. Przy plaży jest wiele budek z goframi, lodami, punktów gastronomicznych, barów, smażalni ryb.
W Unieściu w latach dziewięćdziesiątych 20. wieku pobudowano morską przystań rybacką, wyposażoną w wyciągarkę. tuż przy przystani, na plaży stacjonują łodzie rybackie.
letnicy, którzy nie lubią ścisku na nadbałtyckiej plaży, mogą kroki swe skierować nad jezioro Jamno. Na jego brzegach pobudowano liczne pirsy, ze względu na chętnie uprawiane w tym jeziorze sporty wodne. Na akwenie można pływać na rowerach wodnych, łodziach, kajakach, żeglować itd. Tuż przy długim pomoście przystani Klubu Morskiego znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodniackiego, stamtąd również, latem, zabierani są letnicy na rejsy po Jamnie statkiem Mila.
Mielno razem z Unieściem to spory kurort nadmorski, który – z powodu licznych rozrywek, klubów, dyskotek – ulubili sobie przede wszystkim ludzie lubiący taniec, muzykę, zabawę i tzw. „nocne życie”. W okresie letnim Unieście może ulokować naprawdę wielu wczasowiczów, jako że baza noclegowa jest tutaj bardzo bogata i zróżnicowana. W Unieściu i Mielnie można wyszukać tak naprawdę każdą kategorię noclegu – o rozmaitym luksusie, poziomie i w zróżnicowanej cenie. Bogatą i zarazem różnorodną propozycje oferującą noclegi w Unieściu znajdziesz pod internetowym adresem: www.mielno.com.pl/noclegi/wszystkie.
Serdecznie zapraszamy na urlop do Unieścia.

Polecamy

Władysławowo kwatery

kwatery we Władysławowie

Noclegi nad Morzem

noclegi nad morzem

Wakacje z Dziećmi nad Morzem

noclegi nad morzem