Chałupy noclegi, informacje, wczasy w Chałupach

Kuźnica

Kuźnica

Jeszcze 350 lat temu Kuźnica znajdowała się na wyspie, wtedy Półwysep Hel stanowił ciąg wysepek, które z biegiem lat scaliły się, tworząc mierzeję, kształtem przypominająca kosę.

Warto, decydując się na noclegi nad morzem rozważyć Kuźnicę – nieopodal plaży, nie jest tutaj tłumnie – oto walory Kuźnicy.
Kuźnica, jeszcze w XIX stuleciu najbardziej zasiedlona wieś mierzei, obecnie jest częścią Jastarni. Jest to dodatkowo słynna miejscowość letniego wypoczynku, letnicy zaczęli tutaj zjeżdżać wraz z pobudowaniem kolei łączącej Hel z Władysławowem w 1922 r. To w tej okolicy linia kolejowa znajduje się najbliżej brzegu morskiego. I trudno się dziwić, Mierzeja Helska w pobliżu Kuźnicy jest najwęższa – ma zaledwie 200 metrów szerokości.
Kuźnica to również znany ośrodek rybacki. Lokalna ludność parała się rybołówstwem od wieków. I do dziś, nie bacząc na silnie rozwijającą się turystykę w miejscowości przechowywane są tradycje rybackie. Ocalał także zwyczaj czerwcowej, łodziowej pielgrzymki do kościoła p.w. Świętych Piotr i Pawła w Pucku.
Tuż przy Zatoce Puckiej leży port rybacki, strzeżony przez dwa falochrony, z basenem portowym o powierzchni 3,5 hektara. Poszerzono nabrzeże, wybudowano budynek bosmanatu. Tutaj z łatwością można kupić świeżą rybę, skorzystać z oferty licznych wędzarni i smażalni.
Miejscowa plaża leży od strony otwartego Bałtyku, jest szeroka, o drobnym piasku, a na plażę z letniska wiodą dwa zejścia. Aby dostać się do plaży trzeba przejść przez tory kolejowe. Na plaży natomiast, można zastać kolorowe łodzie rybackie.
Szczególnie płytka Zat. Pucka stwarza świetne warunki do uprawiania windsurfingu. Ciekawostką organizowaną w tej miejscowości jest „Marsz Śledzia”. Impreza ta popularyzuje turystykę nad Zatoką Pucką, bezpieczny wypoczynek nad Morzem Bałtyckim oraz ochronę przyrody. Marsz odbywa się łachą nazywaną Rybitwią Mielizną między Rewą na stałym lądzie, a Kuźnicą na mierzei. Najbliższy „Marsz Śledzia” odbędzie się 24 sierpnia 2013 r.  Na dodatek, przez Kuźnicę przebiega trasa rowerowa.
Tutejszą bazę turystyczną stanowią głównie pensjonaty i domy gościnne oferujące kwatery i pokoje w Kuźnicy. Odnajdziemy też pola namiotowe.

Polecamy

Władysławowo kwatery

kwatery we Władysławowie

Noclegi nad Morzem

noclegi nad morzem

Wakacje z Dziećmi nad Morzem

noclegi nad morzem