Chałupy noclegi, informacje, wczasy w Chałupach

Chłapowo

Chłapowo

Chłapowo to przed laty nadmorska wieś rybacka na Pobrzeżu Kaszubskim,  aktualnie prężnie ewoluuje w niej turystyka. Chłapowo leży na wysokim brzegu klifowym, wchodzi w skład gminy Władysławowo. a nadmorska część miejscowości stanowi fragment Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.

Największą atrakcją Chłapowa jest jednakowoż Wąwóz Chłapowski, przez rdzennych Kaszubów nazywany „Rudnik”. Dolina Chłapowska to rezerwat przyrody obejmujący bez mała dwadzieścia pięć hektarów. Wycieczka tym urokliwym parowem do morza wzbogaci, każdego turystę o ciekawe krajobrazy, co bardziej spostrzegawczy zobaczą pewnie unikalne rośliny jak np dzwonek okrągłolistny, żarnowiec miotlasty czy rokitnik. Jar przystosowany jest do możliwości każdego turysty. Wzdłuż parowu wytyczone są trasy, bardziej trudne fragmenty wyposażone są w kładki, schodki i poręcze, znajdziemy też interesująco wkomponowane ławki na których można spocząć.

Chłapowo to również rozległa, klifowa plaża. Wytyczone są tu dwa piaszczyste kąpieliska, poza kąpieliskiem plaża zmienia swój charakter, pojawiają się na niej większe kamienie. Na plaży możemy zobaczyć też łodzie rybackie lokalnych, do dziś łowiących rybaków. Urwisko, poprzez panujące tu dogodne warunki dla startów, to także miejsce, które upodobali sobie paralotniarze. W wakacje można oglądać ich loty prawie codziennie.

Chłapowo to nie wyłącznie letnisko, entuzjastów historii zaciekawi zapewne fakt, iż w miejscowości po dziś dzień zobaczyć można ocalone wiejskie domy szkieletowe, okryte strzechą – tak specyficzne dla Kaszub, a w środku wsi dziewiętnastowieczną, murowaną kapliczkę z figurką świętego Jana Chrzciciela. W Chłapowie odnaleziono nekropolię z początku epoki żelaza z wykopaliskami w formie naczyń z gliny, szklanych koralików, bursztynowych ozdób i przedmiotów z brązu.

W niewielkiej odległości Chłapowa znajduje się przylądek Rozewie dotychczas uważany za najbardziej wysunięte w kierunku północnym miejsce w Rzeczypospolitej. Stoi tam też udostępniona do oglądania Latarnia Rozewie im. St. Żeromskiego a także niewielkie Muzeum Polskiego Latarnictwa.

Chłapowo to dobre miejsce dla letników pragnących ciszy i kontaktu z przyrodą. Z łatwością znajdziesz propozycję proponującą kwatery, pokoje lub domki w Chłapowie. Pobliże Władysławowa, Jastrzębiej Góry, Mierzei Helskiej i Trójmiasta, czyni z Chłapowa doskonałą bazę początkową do odwiedzania Pobrzeża wschodniego Bałtyku.
Bogatą ofertę przedstawiającą noclegi w Chłapowie znajdziesz na stronie: www.chlapowo.net.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Władysławowo kwatery

kwatery we Władysławowie

Noclegi nad Morzem

noclegi nad morzem

Wakacje z Dziećmi nad Morzem

noclegi nad morzem