Chałupy noclegi, informacje, wczasy w Chałupach

Kołczewo

Kołczewo golf

Wśród jezior i lasów, na wyspie Wolin znajduje się nieduża miejscowość urlopowa – Kołczewo, to jedno z miejsc nad Bałtykiem wspaniałe dla ludzi chcących wypocząć od zgiełku miast.
W okolicy leży dużo jezior, a na południu wsi jest całkiem duże jezioro o tej samej nazwie co miejscowość – Kołczewo. A ok dwa i pół kilometra na północny – wschód leży duże jez. Koprowo.

Obok jeziora Kołczewo w sezonie letnim funkcjonuje stanica wodna, skąd można pożyczyć kajak, łódkę bądź rower wodny i korzystać z aktywnego wypoczynku nad wodą.
Choć, Kołczewo jest lekko oddalone od Bałtyku (2-3 km), można niemniej podjechać do Międzywodzia bądź Wisełki i stamtąd udać się już piechotą na piaszczysty brzeg. Można też wybrać się na plażę ścieżką pośród lasów rowerem czy pieszo wprost z Kołczewa. Okoliczne plaże są niezbyt szerokie, za to piaszczyste, z charakterem odludnej, dzikiej plaży.
W Kołczewie odkryjemy także na przykład zabytkowy, pochodzący z XIX wieku kościół, a też zabytkowy, także dziewiętnastowieczny dworek, niegdyś szkoła podstawowa. Niedaleko dworku rosną 2 potężne jesiony Przemko i Miłko – pomniki natury.
Wioskę docenili także miłośnicy golfa. To w tej okolicy zlokalizowany jest Amber Baltic – klub golfowy – kompleks o dwudziestu siedmiu dołkach. Można w tym miejscu na urlopie pograć sobie w golfa, bądź rozpocząć przygodę z tym sportem – wykupując zajęcia z indywidualnym trenerem.
Baza turystyczna to głównie gospodarstwa agroturystyczne oraz domy wypoczynkowe oferujące kwatery i pokoje w Kołczewie, lecz są tutaj również apartamenty dla wymagających turystów. W sąsiedztwie okolicznych lasów odnajdziemy również pola namiotowe oraz kempingi.
Wobec tego, poszukując odpoczynku od codziennego gwaru miasta, decydując się na noclegi nad morzem warto rozważyć pobyt w Kołczewie. A ofertę noclegów w Kołczewie i Międzywodziu znajdziesz na stronie: http://www.miedzywodzie.net.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Władysławowo kwatery

kwatery we Władysławowie

Noclegi nad Morzem

noclegi nad morzem

Wakacje z Dziećmi nad Morzem

noclegi nad morzem