Chałupy noclegi, informacje, wczasy w Chałupach

Wisełka

Wisełka

Wisełka to maleńka miejscowość wypoczynkowa w odległości niecałych dziesięciu kilometrów na wschód od Międzyzdrojów. Leżąca na skraju Wolińskiego Parku Narodowego, wśród lasów, z licznymi trasami do wędrówki pieszej oraz rowerowej – to pierwszorzędne miejsce do odpoczynku dla rodzin z dziećmi i wszystkich osób lubiących ciszę i spokój.

Miejscowość tę od plaży oddziela około tysiąc dwieście metrów. Jednakże, droga biegnie poprzez sosnowy las z domieszką buczyny, i sama w sobie jest już osobliwą atrakcją. Tymczasem plaża, leżąca u stóp klifu, jest dość wąska, ale z kolei piaszczysta i ma klimat dzikiej plaży. Morska woda, jak na Bałtyk jest tu dość ciepła, a z pewnością cieplejsza niż na przykład w Kołobrzegu.
Na południu wsi położone jest z kolei małe jeziorko Wisełka (ok 20 ha) ma piaszczyste, łatwo dostępne brzegi – tu również jest plaża. Można tutaj wypożyczyć łódź, żaglówkę. To ulubione miejsce wędkarzy, można tutaj złowić takie ryby jak szczupak czy okoń, a pobliskie lasy pełne są grzybów.
Na pagórku o wysokości 75 m, w niewielkiej odległości od Wisełki zlokalizowana jest latarnia morska Kikut. Wieża latarni, zbudowana z kamieni oraz cegły, ma mniej więcej 18 m. Uruchomiona w 1962 r. i jest w pełni automatyczna, a zasięg jej światła to mniej więcej 30 kilometrów. Niestety nie można jej zwiedzać, ale warto ją chociaż zobaczyć.
Pomimo, że Wisełka to małą wieś jest dobrze przystosowana do przyjęcia wczasowiczów. Działa tu niemało pensjonatów, pochodzących z początku XX wieku, ośrodków wypoczynkowych, domów wczasowych proponujących kwatery i pokoje w Wisełce. Baza gastronomiczna jest też bogata, a do Wisełki można dojechać autobusem.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Wisełce zapraszamy tutaj: www.wiselka.pl

Polecamy

Władysławowo kwatery

kwatery we Władysławowie

Noclegi nad Morzem

noclegi nad morzem

Wakacje z Dziećmi nad Morzem

noclegi nad morzem