Chałupy noclegi, informacje, wczasy w Chałupach

Gdynia

Gdynia

Jedno z miast Trójmiasta – Gdynia to mające najwięcej mieszkańców miasto w naszym kraju nie będące stolicą województwa – zamieszkuje je nieomal ćwierć miliona mieszkańców. Jest jednocześnie najmłodszym z miast w Trójmieście – statut miasta Gdynia uzyskała w okresie dwudziestolecia międzywojennego.

Gdynia, mimo że jej dzieje sięgają XIII w., zaczęła się tak naprawdę rozwijać dopiero w dwudziestoleciu międzywojennym. Decydująca była budowa portu wojennego i morskiego – umożliwiającego dostęp do morza II Rzeczypospolitej – przed rozpoczęciem Drugiej Wojny Światowej zamieszkiwało ją prawie 130 tyś. mieszkańców.
Gdynia to 2, co do przeładunku, nasz port morski, specjalizujący się przede wszystkim obsługą kontenerów. Jednocześnie to kluczowy port pasażerski trójmiasta, to stąd odchodzą promy do Szwecji. To także wielki port rybacki, a na Oksywiu znajduje się port wojenny – zasadnicza baza morska 3 Flotylli Okrętów MW. W Gdyni położona jest również największa w Trójmieście przystań żeglarska. Jest w stanie ona przyjąć do trzystu jednostek, długich na 24 m i zanurzeniu aż do 3 m. Ma tutaj miejsce wiele imprez żeglarskich jak np The Culture Tall Ships Regatta. Walorem przystani jest to, że położona jest ona prawie w centrum miasta, w 10 minut żeglarze mogą dotrzeć się na węzłowe ulice miasta.
W Gdyni odbywa się bardzo dużo imprez kulturalnych – a najbardziej znany jest, odbywający się od 1986 r., festiwal polskiego filmu – Gdynia Film Festival – obrazy konkurują o Złote Lwy – główną nagrodę.
Gdynia to dla wielu naszych rodaków – miejsce wypoczynku nad morzem. Gdyński OSiR organizuje tutaj 4 kąpieliska: Babie Doły, Śródmieście, Redłowo oraz Orłowo. Długość strzeżonych kąpielisk to 100-200 m, a każdego dnia bezpieczeństwa kąpiących się pilnuje trzydziestu pięciu ratowników.
Gdynia noclegi to bardzo bogata oferta – od komfortowych hoteli i apartamentów, przez ośrodki wczasowe i pensjonaty, aż po campingi.

Polecamy

Władysławowo kwatery

kwatery we Władysławowie

Noclegi nad Morzem

noclegi nad morzem

Wakacje z Dziećmi nad Morzem

noclegi nad morzem