Chałupy noclegi, informacje, wczasy w Chałupach

Sopot

Sopot

Pomiędzy Gdańskiem i Gdynią leży miasto uzdrowiskowe – Sopot. Dzieje wypoczynku i leczenia w Sopocie sięgają roku 1798 – w tamtym czasie stanął pierwszy budynek letniskowy, w 1819 roku powstało pierwsze kąpielisko morskie, a od 1823 r. działał pierwszy budynek medyczny.

Dalszy rozkwit przebiegał na skutek rozbudowy kolei – w 1870 r. miasto uzyskało połączenie kolejowe z Gdańskiem i Koszalinem, a następnie Berlinem. Pod koniec XIX w. otwarto tor wyścigów konnych, z kolei w 1920 r. kasyno oraz dołączono Sopot w granice Wolnego Miasta Gdańska – już wtedy Sopot był słynnym kurortem nadmorskim.
Dziś unikalny charakter miastu nadają secesyjne kamieniczki i wille, stare drzewostany, ogrody oraz parki – zieleń to aż 60 procent obszaru miasta. Sopot jest sławny również z najdłuższego (ponad pół kilometra) zbudowanego z drewna mola. U nasady mola zimą i jesienią przygotowywane jest lodowisko Monciak – nazwane tak od nazwy ulicy – Boh. Monte Cassino. Kolejnym symbolem Sopotu jest amfiteatr wśród Lasów Oliwskich – Opera Leśna – o widowni mogącej pomieścić 4400 widzów. To w tym miejscu od lat 60-tych odbywa się Międzynarodowy Festiwal Piosenki w Sopocie – Sopot Festival oraz sporo młodsze TOPtrendy.
Sopot dysponuje plażami o całkowitej długości 4,5 kilometra, w większości publicznych, ale są także fragmenty otwarte tylko dla gości hoteli. Plaże są rzecz jasna strzeżone, pełne atrakcji, wypożyczalni sprzętu plażowego i wodnego, małych kawiarenek i pubów.Na końcu molo w Sopocie jest także przystań dla taksówek wodnych i jachtów. W trzech basenach przygotowano miejsce dla ponad 100 jachtów. 63 dla jachtów – do 10 m i 40 dla łodzi do 24 metrów. Znajduje się tu również siedziba bosmanatu w kształcie jachtu, wraz z gastronomią i zapleczem. Można z tego miejsca odbyć rejs po trasie Sopot – Gdynia i Sopot – Westerplatte – Gdańsk. Wielu odwiedzających fotografuje się na tle nierzadko olśniewających jachtów.
Rozważając powyższe atrakcje, warto wybierając noclegi nad morzem, rozważyć Sopot, tak jak czyni rocznie powyżej 2 mln. wczasowiczów, albo choćby tylko zobaczyć go będąc w pobliżu.

Polecamy

Władysławowo kwatery

kwatery we Władysławowie

Noclegi nad Morzem

noclegi nad morzem

Wakacje z Dziećmi nad Morzem

noclegi nad morzem