Chałupy noclegi, informacje, wczasy w Chałupach

Gdańsk

Gdańsk

Gdańsk – miasto portowe nad morzem, jedno z miast o najdłuższej historii w Polsce, a równocześnie jedno z najbardziej rozpoznawalnych, obok Krakowa, Warszawy i Wrocławia, polskich miast za granicą. To także duży ośrodek nauki i kultury, gospodarczy a także węzeł komunikacyjny. Wraz z Sopotem i Gdynią tworzy popularne Trójmiasto.

Archeolodzy udowadniają, iż była tutaj osada już w VII wieku. W X stuleciu dawny władca Polski Mieszko Pierwszy włączył Gdańsk z najbliższą okolicą do swojego kraju. W 1263 roku Gdańsk dostał statut miasta. O Gdańsk i Pomorze Gdańskie toczono w przeszłości sporo walk. W średniowieczu rządzili nim oprócz Polaków Prusacy, Brandenburczycy, Krzyżacy.
Miasto zdobyły też wojska napoleońskie w 1807 roku – w tamtym czasie również po raz pierwszy utworzono Wolne Miasto Gdańsk. Powtórnie Gdańsk został Wolnym Miastem w 1920 roku. Sprawa Gdańska stanowiła dodatkowo jeden z pozorów wybuchu Drugiej Wojny Światowej. To stąd oddał pierwsze strzały okręt Schleswig-Holstein na Westerplatte. W czasie tej wojny Gdańsk został zniszczony w 90 procentach.
Gdańsk to także miasto historii nowożytnej – to tu odbyły się Wydarzenia Grudniowe 1970 r. – strajki w Stoczni Gdańskiej, to tutaj miał miejsce powszechnie znany strajk w stoczni, to tu podpisano 31 sierpnia 1980 roku porozumienie Sierpniowe między dotychczasowym rządem a Solidarnością. Gdańsk rozpoznają także kibice piłkarscy – był gospodarzem turnieju EURO 2012.
Lecz współczesny Gdańsk to głównie jeden z największych polskich ośrodków kultury. Nie sposób wymienić wszystkich muzeów i zabytków które znajdują się w tym mieście. W Gdańsku znajdziemy dużo teatrów, operę, filharmonię. Planowanych jest tu mnóstwo imprez – na przykład doroczny Jarmark Dominikański, Festiwal Dobrego Humoru bądź festiwal All About Freedom.
Gdańsk to niewątpliwie również znaczący ośrodek letniego odpoczynku. Znajdują się tutaj plaże morskie, różnorodna oraz pełna baza turystyczna oraz gastronomiczna. Można spędzić tutaj wczasy w ekskluzywnych hotelach, apartamentach, lecz również znajdziemy miejsca oferujące pokoje i kwatery w Gdańsku, są w tej okolicy również kempingi i pola namiotowe.

Polecamy

Władysławowo kwatery

kwatery we Władysławowie

Noclegi nad Morzem

noclegi nad morzem

Wakacje z Dziećmi nad Morzem

noclegi nad morzem