Chałupy noclegi, informacje, wczasy w Chałupach

Darłowo

Darłowo

Darłowo czarująca miejscowość wzniesiona opodal ujścia rzeki Wieprzy do Bałtyku, posiadające wartościowe, imponujące zabytki architektury a także bujną historię.
Przecież Darłowo to nie jedynie znane zabytki, ale zarówno zdrowotny mikroklimat, 20 kilometrów obszernych plaż i czyste środowisko. Urok tego miasta przyciąga rok rocznie tysiące odwiedzających.

Z przyczyny niewielkiego oddalenia od Morza Bałtyckiego, noclegi w Darłowie – w południowej jego części a także w centrum Darłowa – są przeważnie tańsze wobec tego stanowią idealną alternatywę dla turystów planujących wczasy w wersji ekonomicznej.
Pierwsze wzmianki o Darłowie pojawiły się w XI stulecia, kiedy to w miejscu dzisiejszego miasta Darłowo istniała osada rybacka, której obywatele trudnili się zwyczajnymi dla tego regionu zajęciami – rybołówstwem, żeglarstwem czy tkactwem. Prawa miejskie zostały przyznane już na początku czternastego wieku co, przyspieszyło rozrost Darłowa i umożliwiło w poł. XIV wieku pobudować zamek książęcy.
Dziś zabytkowy Zamek Książąt Pomorskich jest udostępniony do oglądania i sprawuje funkcję muzeum. Niezależnie od ekspozycji stałych, przygotowywane tam są nader intrygujące ekspozycje czasowe. Oprócz tego na zamku urządzane są liczne imprezy kulturalne. Z zabytkowych budynków można jeszcze wymienić kościoły: Mariacki, św. Jerzego oraz św. Gertrudy czy Kamienną Bramę – resztka obwarowań grodzkich.
Najbardziej znana część miasta Darłowo – Darłówko leży tuż nad Bałtykiem. W Darłówku znajduje się również port turystyczny, rybacki a także przeładunkowy. Wczasowicze mogą podziwiać w tym miejscu jednostki pływające o długości aż do 75 metrów oraz zanurzeniu do czterech m. Blisko wschodniej części nabrzeża stoją statki wycieczkowe, proponujące turystom eskapady po Morzu Bałtyckim.
Przy wejścia do portu stoi latarnia morska. Dzisiaj wieża latarni ma wysokość dwadzieścia dwa metry. Latarnię pobudowano w dziewiętnastym stuleciu jej wieża była w tamtym czasie dużo niższa i dopiero dodatkowe remonty zrobiły z niej pełnoprawną latarnię. W tym momencie wczasowicze mogą zachwycać się stanem z 1927 roku, kiedy odbył się ostatnia renowacja budynku.
Tak by kutry, jachty, statki miały szansę wypływać z portu w morze, na rzece zbudowano szczególny, rozsuwany most, scalający Darłówko Wschodnie z Zachodnim. Powinno się go obejrzeć, bo jest to wyjątkowy taki most w naszym kraju.
Na stronie: http://www.darlowo.com.pl znajdziesz więcej ciekawostek o miejscowości Darłowo i najbliższej okolicy.

Polecamy

Władysławowo kwatery

kwatery we Władysławowie

Noclegi nad Morzem

noclegi nad morzem

Wakacje z Dziećmi nad Morzem

noclegi nad morzem