Chałupy noclegi, informacje, wczasy w Chałupach

Dąbki

DąbkiDąbki to przymorska miejscowość uzdrowiskowa, ciekawie umiejscowiona po środku Wybrzeża Słowińskiego.

Morze Bałtyckie ogranicza Dąbki od strony północnej natomiast od strony południowej graniczy z nim całkiem duże, bo o powierzchni lustra wody około 18 km kwadratowych jezioro Bukowo.
Lokalizacja ta ożywia rozwój turystyki, w szczególności aktywnego odpoczynku – duża liczba tras rowerowych oraz pieszych inspiruje do wycieczek, a porządnie zagospodarowany skraj jeziora kusi fanów wodnych sportów (np. żeglarstwa) i wędkarstwa. Zlokalizowane tu wypożyczalnie proponują rynsztunek wodniacki, z kolei szkółki – lekcje kitesurfingu, windsurfingu, żeglarstwa oraz innych dyscyplin. Nad jeziorem funkcjonuje też marina żeglarska, a w sezonie letnim po jeziorze pływa nieduży stateczek wycieczkowy.
Oczywiście największą atrakcją tej miejscowości jest bliskość Morza Bałtyckiego i nadmorska plaża, która jest piaszczysta i szeroka. Na piaszczystej plaży, tu i ówdzie w okolicy samego wejścia do wody, znaleźć można śliczne, barwne, małe kamyczki, a czasami fragmenty bursztynu – klejnotu Bałtyku. W pobliżu plaży, wśród rosnącego na wydmach, lasu sosnowego, wiedzie dosyć długa, dlatego że aż 6-io kilometrowa promenada.
Dąbki, zważywszy na zdrowy mikroklimat – czyste oraz morskie powietrze pełne jodu, łączące się z aromatem pobliskich drzew iglastych i okazałych lasów, również dużą wilgotność powietrza – otrzymały w 2007 roku stan prawny uzdrowiska. Stąd, prócz typowych turystów i wędkarzy, do tej miejscowości przez cały rok przybywają kuracjusze. Kuruje się tu między innymi różne choroby kardiologiczne, reumatyczne, choroby układu oddechowego i nerwice.

Polecamy

Władysławowo kwatery

kwatery we Władysławowie

Noclegi nad Morzem

noclegi nad morzem

Wakacje z Dziećmi nad Morzem

noclegi nad morzem