Chałupy noclegi, informacje, wczasy w Chałupach

Rogowo

Rogowo

Pomiędzy Dźwirzynem na wschodzie a Mrzeżynem na zachodzie, blisko Kołobrzegu (ok 15 km), nad morskim brzegiem leży mała wioska letniskowa – Rogowo. Osada leży także przy jez. Resko Przybrzeżne.
Historia miejscowości sięga XV stulecia.

W tamtym czasie mieszczanie z Kołobrzegu zagrodzili port w Regoujściu, topiąc w jego wejściu statki wypełnione kamieniami. Pobudowano nowy port morski w sąsiednim Mrzeżynie tworząc nowe ujście Regi, a ludność zaczęła zasiedlać okolice obecnej osady Rogowo. Przed wybuchem wojny działał tutaj niemiecki garnizon plot, a na jez. Resko baza dla wodnosamolotów. Do końca XX w. była tutaj polska jednostka wojskowa.
Z zasadniczej ulicy Rogowa, komunikującej Dźwirzyno z Mrzeżynem nad brzeg Bałtyku jest raptem 200 – 300 m. Rogowska plaża jest piaszczysta oraz szeroka. Dodatkowo, nie ma tutaj rzeszy urlopowiczów, nawet w szczycie sezonu letniego. W sąsiednim jeziorze można wędkować lub uprawiać sporty wodne (windsurfing, kitesurfing, żeglarstwo). Na Redze zaś, organizowane są kajakowe spływy.
Jak to bywa, miejscowości wczasowe w większości przypadków, proponują odpoczynek nastawiony na określoną grupę turystów. Rogowo wybiorą właściwie osoby lubiące ciszę, wczasowicze z dziećmi a także seniorzy. Nie ma tu renomowanych klubów, dyskotek, za to otoczenie jeziora i lasów zachęcające do spacerów oraz wycieczek rowerowych. Funkcjonuje w tym miejscu dosyć duży Wojskowy Dom Wczasowy (nie wyłącznie dla żołnierzy), jednakże poza nim, noclegi w Rogowie to w zasadzie pensjonaty, domki kempingowe i letniskowe, domy wypoczynkowe proponujące kwatery i pokoje, a także pola namiotowe.

Polecamy

Władysławowo kwatery

kwatery we Władysławowie

Noclegi nad Morzem

noclegi nad morzem

Wakacje z Dziećmi nad Morzem

noclegi nad morzem