Chałupy noclegi, informacje, wczasy w Chałupach

Grzybowo

Grzybowo

Grzybowo to przymorska wioska leżąca wzdłuż drogi łączącej Kołobrzeg z Mrzeżynem. Do Kołobrzegu – jego centrum – jest ledwie 5 kilometrów. Grzybowo położone jest w bezpośrednim sąsiedztwie Morza Bałtyckiego – nad Zat. Grzybowską, na obniżeniu zwanym depresją grzybowską.

Uformowały się w tej okolicy obszerne torfowiska – które kiedyś wykorzystywane były w charakterze opału, a później jako źródło substancji aktywnych dla kołobrzeskiego uzdrowiska.
Choć Grzybowo leży nad otwartym morzem, to tworzy ono tutaj wcięcie długie na około 7 kilometrów i szerokie na 800 m. Umiejscowienie to skutkuje tym, że woda morska ma w tej okolicy wyższą temperaturę niż na kąpieliskach w Kołobrzegu.Na grzybowską plażę prowadzi pięć oznaczonych wejść, latem czynne są tu cztery strzeżone kąpieliska o długości 100 m każde. Plaże są dość szerokie (30-50 metrów), o szczególnie jasnym piasku – to „wina” cyrkonu i kryształów kwarcu obficie tutaj występujących. Podczas jesiennych i wiosennych sztormów morze nanosi nowe, czyste powłoki piasku i płucze ten, który poprzednio tam był. Dlatego też, miejscowe plaże są aż tak czyste. Pomiędzy Grzybowem a Dźwirzynem znajduje się kawałek plaży, jaki od 20-tu lat zajmują naturyści.
Kitesurfing oraz windsurfing to sporty niezmiernie popularne ostatnimi czasy, nic zatem dziwnego, że zastaniemy wielbicieli tych sportów również w Grzybowie. O ile ktoś dopiero miałby ochotę spróbować swych sił w tych dyscyplinach, powinien wybrać się do sąsiedniego Dźwirzyna (ok 5 kilometrów), do jednej ze szkół, które uczą podstaw tych dyscyplin sportowych na spokojnym jeziorze Resko.
W Grzybowie znajdziemy także wiele lasów – nie jedynie sosnowych, rosną tu dęby, brzozy, jarzęby, a poszycie obrastają: paprocie (rzadki długosz królewski), pnącze wiciokrzew pomorski lub kruszczyk rdzawoczerwony.
Grzybowo to również odpowiednie miejsce na wycieczki piesze jak i rowerowe. Pieszo można iść np plażą do Kołobrzegu – a w tym miejscu czeka na nas wiele nadmorskich atrakcji charakterystycznych dla dużych kurortów. Kołobrzeg to także dużo muzeów, zabytków, a także teatrów czy kin.
W Grzybowie działa bogata baza zarówno gastronomiczna jak i noclegowa. Różnorodną ofertę przedstawiającą noclegi w Grzybowie odszukasz na stronie: www.grzybowo.info.pl/noclegi/wszystkie.

Polecamy

Władysławowo kwatery

kwatery we Władysławowie

Noclegi nad Morzem

noclegi nad morzem

Wakacje z Dziećmi nad Morzem

noclegi nad morzem