Chałupy noclegi, informacje, wczasy w Chałupach

Dziwnów

Dziwnów

Dziwnów to nieduże miasteczko wypoczynkowe położone na północno-zachodnim wybrzeżu Morza Bałtyckiego w województwie zachodniopomorskim. Najstarsze, spisane wzmianki o miasteczku sięgają połowy trzynastego wieku. Dziwnów zlokalizowany jest po trosze na wschodnich obrzeżach wyspy Wolin, i po części na Mierzei rzeki Dziwny.

Obie części miejscowości spina most zwodzony na rzece Dziwna. Od południa Dziwnów otaczają Zalew Kamieński oraz Zatoka Wrzosowska, które są częścią Dziwnej. Sama rzeka natomiast łączy Dziwnów z Zalewem Szczecińskim.
W zachodniej części miejscowości leży jezioro o nazwie Martwa Dziwna, które jest pozostałością starego ujścia Dziwny i razem z przyległymi terenami stanowi użytek ekologiczny. Znajdują w nim schronienie różne gatunki ptaków, zarówno wędrownych jak i gnieżdżących się na stałe.
W Dziwnowie wyznaczono piaszczyste kąpielisko długie na osiemset m., natomiast tuż przy plaży, grzbietem wydm biegnie nowoczesna promenada, na której można spacerować albo relaksować się w miłym sąsiedztwie roślinności porastającej wydmy. Na plażę prowadzą liczne zejścia, przy których stoją sanitariaty. Na plaży na wczasowiczów czekają rozmaite atrakcje: zadbany, miałki piasek, przejażdżki na bananie, skutery wodne, a dla dzieci dmuchane trampoliny a także zjeżdżalnia wodna.
Ze względu na mnogość akwenów wodnych – Morze Bałtyckie, zalew oraz rzeka – Dziwnów stanowi kapitalne miejsce do oddawania się sportom wodnym. Z tych samych powodów jest to nadzwyczaj atrakcyjne miejsce dla amatorów wędkarstwa. Można tu złapać takie ryby jak: okoń, lin, leszcz, szczupak czy sandacz i łosoś.
Dziwnów to też siedziba władz gminnych, morski i rybacki port a także marina na ok dwadzieścia jachtów. W sezonie letnim z przystani pasażerskiej odpływają stylizowane na stare, pirackie, stateczki wycieczkowe w wycieczki po morzu lub po Zalewie Kamieńskim i do miasteczka Kamień Pomorski. Ciekawą atrakcją dla wczasowiczów biorących udział w rejsie po Morzu Bałtyckim jest czas przepływania pod mostem zwodzonym. W okolicach portu letnik bez trudu znajdzie miejsce w jakim można raczyć się świeżo złowioną rybką.
Turyści znajdą różnorodną bazę noclegów w Dziwnowie. Oferta jest bardzo okazała. Zarówno domy letniskowe jak i różnego rodzaju apartamenty oraz pokoje w Dziwnowie są różnorodne pod względem ceny, standardu a także położenia w stosunku do plaży.

Polecamy

Władysławowo kwatery

kwatery we Władysławowie

Noclegi nad Morzem

noclegi nad morzem

Wakacje z Dziećmi nad Morzem

noclegi nad morzem