Chałupy noclegi, informacje, wczasy w Chałupach

Duszniki-Zdrój

Duszniki-Zdrój

Duszniki-Zdrój to uzdrowisko na Dolnym Śląsku, niedaleko granicy czeskiej. Duszniki – Zdrój jest jednym z najstarszych uzdrowisk w Polsce. Do naszych czasów ocalał średniowieczny układ zabudowy starego miasta, historyczne kościoły czy dworek Chopina – w którym co roku odbywają się koncerty włącznie z Międzynarodowym Festiwalem Chopinowskim.

Dusznickie uzdrowisko leży poza ścisłym centrum miasta – dzięki temu kuracjusze mają niezbędny spokój i ciszę. W centralnym punkcie znajduje się Park Zdrojowy – każdej wiosny porasta go morze kwiatów. W parku znajdują się cztery fontanny – najbardziej znana z nich to Kolorowa Fontanna – oprócz zimy, wieczorową porą, fontanna iluminowana jest wielobarwnymi światłami, które razem ze pióropuszami wody „tańczą” w tempo odtwarzanej muzyki. W Parku Zdrojowym odnajdziemy także pijalnię wód mineralnych z wodami: Jan Kazimierz oraz Pieniawa Chopina, koło pijalni – Muszla Koncertowa.

Będąc w Dusznikach trzeba odwiedzić Muzeum Papiernictwa – znajduje się ono w zabytkowym młynie papierniczym z XVII wieku, przy Bystrzycy Dusznickiej. Na początku XIX wieku miejscowy młyn zaliczany był do grona pięciu najsłynniejszych w Europie. Wytwarzano i wytwarza się do dziś tak zwany papier czerpany. W dodatku, w trakcie pobytu w muzeum, można samemu wykonać arkusz takiego papieru.

Duszniki-Zdrój to nie jedynie uzdrowisko – to ośrodek narciarski. W części Dusznik – Zieleńcu są najlepsze w Kotlinie Kłodzkiej warunki narciarskie. Funkcjonuje tutaj wiele wyciągów i tras narciarskich (w razie potrzeby są dośnieżane), około 10 tras narciarskich jest oświetlone po zmroku. W sezonie letnim, w Zieleńcu, można skorzystać z wielu tras rowerowych.

Jeśli chcesz sprawdzić ofertę noclegów w Dusznikach zapraszamy na stronę: www.duszniki.com.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Władysławowo kwatery

kwatery we Władysławowie

Noclegi nad Morzem

noclegi nad morzem

Wakacje z Dziećmi nad Morzem

noclegi nad morzem