Chałupy noclegi, informacje, wczasy w Chałupach

Rusinowo

Rusinowo z lotu ptakaRusinowo to mała miejscowość położona ok 13 kilometrów na północ od Darłowa. Chociaż wieś została założona w pewnym oddaleniu od wybrzeża Bałtyku, to dziś letniskowa jej część do niego się zbliża – z północnej części ulicy Letniskowej bądź ulic: Sosnowa, Wczasowa, Bursztynowa do nadmorskiej plaży jest około kilometra.

Rusinowo wczasy nad morzem

Plaża w Rusinowie jest dość szeroka (szersza niż w ościennym Jarosławcu) oraz piaszczysta, a co dla dużej grupy wczasowiczów jest istotne – niezatłoczona. Do plaży, np z odleglejszych części Rusinowa, można podjechać samochodem, można go zaparkować tuż przy plaży, na placu po dawnym drogowym odcinku lotniskowym.

Rusinowo to nie historyczne Darłowo i nie ma tu wielu zabytków mimo to warto odwiedzić tutejszy kościół. Pierwsza świątynia pochodziła przypuszczalnie z XV wieku, ale została rozmontowana, i w 1873 roku wybudowano (na jej miejscu) jednonawowy (na planie prostokąta), ceglany kościół. Od strony zachodniej, po części wtopiona w elewację, znajduje się pięciokondygnacyjna wieża o wysokości 42 m, zwieńczona krytym łupkiem hełmem w kształcie ostrosłupa. W kościele znajdują się również dziesięciogłosowe organy z czasów budowy kościoła.

Rusinowo to klasyczne, małe letnisko – funkcjonuje w zasadzie w sezonie letnim. Baza noclegowa Rusinowa to głównie pokoje gościnne i kwatery prywatne, gospodarstwa agroturystyczne czy popularne domki w Rusinowie. Rusinowo to cisza i spokój – gdy zatęsknimy za typowym dźwięcznym letniskiem zawsze możemy udać się do Jarosławca czy Darłowa.

Polecamy

Władysławowo kwatery

kwatery we Władysławowie

Noclegi nad Morzem

noclegi nad morzem

Wakacje z Dziećmi nad Morzem

noclegi nad morzem