Chałupy noclegi, informacje, wczasy w Chałupach

Niechorze

Niechorze

Leżące pomiędzy Morzem Bałtyckim a jez. Liwia Łuża Niechorze jest miejscem wakacyjnego odpoczynku dla wielu tys. urlopowiczów rok rocznie. Kąpielisko w Niechorzu działa od końca XIX stulecia. Szeroka plaża z wytyczonym kąpieliskiem o rozciągłości trzystu metrów oddzielona jest od miejscowości wysokim klifem.

Na klifie góruje nad otoczeniem druga pod względem wysokości – wysoka na 45 m – aktywna od 1866 r. latarnia morska. Rozpoznawalny wybudowany z cegły budynek, tworzący podstawę latarni, otacza o kwadratowym przekroju wieży latarni następnie, przechodzącą w przekrój ośmiokątny. Sama wieża na wysokości 35,7 metrów zakończona jest występem, który jest podstawą tarasu widokowego. Żeby dostać się na niego, czeka nas wspinaczka aż po dwustu dziesięciu schodkach wewnątrz wieży, ale widok z tarasu rekompensuje poniesiony przez nas wysiłek. Blask z latarni widzialny jest aż z 20 mil morskich. Oprócz tego w Niechorzu ciągle można spotkać zabytkowe chaty oraz zagrody rolne z przełomu XVIII/XIX stulecia, oraz XIX-wieczne kamienice.
Następnym miejscem wspominającym historię w Niechorzu jest zlokalizowane w środku miejscowości Muzeum Rybołówstwa Morskiego otwarte dla turystów w 1994 roku. Można tutaj oglądać urządzenia rybackie, instrumenty nawigacyjne, łodzie, spreparowane ryby, dokumenty, archiwalne fotografie i mnóstwo innych okazów pokazujących specyfikę fachu rybaka. Charakterystyczne dla muzeum jest wejście do muzeum, które wiedzie przez rozpołowioną łódź rybacką.
Niechorze, głównie dzieci, ale też dorosłych zapewne zainteresuje wizytą w Parku Miniatur Latarni. Tutaj, w jednym miejscu można przyjrzeć się wszystkim latarniom morskim naszego wybrzeża bardzo starannie odwzorowane dziesięciokrotnie pomniejszone.
Na południu miejscowości leży jezioro Liwia Łuża to już od końca lat 50-tych ubiegłego wieku rezerwat ornitologiczny obejmujący jezioro i jego okolicę. Jezioro jest bardzo płytkie, gdyż jego średnia głębokość nie przekracza jednego metra, z charakterystyczną roślinnością wynurzoną – wyspami trzcinowymi. Trzciny porastają również pas nadbrzeżny jeziora w szerokości 5- 60 m. Jezioro to doskonałe warunki do lęgu dzikiego łabędzia a także innych gatunków ptaków wodno-błotnych.
Niechorze to również miejsce do wędrówek tak jak pieszych jak i rowerowych. Wyznaczone tu trasy wokół jeziora oraz nowoczesna wypożyczalnia rowerów – Rewal Bike System pomagają w tej formie wypoczynku.
Poprzez Niechorze przebiega także linia zabytkowej, przez cały czas aktywnej, kolejki wąskotorowej z budynkiem dworca z przełomu XIX/XX wieku. W wakacje można skorzystać z wycieczki Ciuchcią Retro ciągniętą przez zabytkowy parowóz.
Noclegi w Niechorzu zadowolą każdego turysty, oferując standard przystosowany do oczekiwań i zasobności „kieszeni”. Pełna oferta noclegów w Niechorzu tutaj: http://www.niechorze.com.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Władysławowo kwatery

kwatery we Władysławowie

Noclegi nad Morzem

noclegi nad morzem

Wakacje z Dziećmi nad Morzem

noclegi nad morzem