Chałupy noclegi, informacje, wczasy w Chałupach

Białogóra

BiałogóraBiałogóra to miejscowość urlopowa położona w Nadmorskim Parku Krajobrazowym, na skraju Wierzchucińskich Błot, między Karwią i Łebą, ok półtora kilometra od nadmorskiej plaży. Od plaży rozdziela ją pas sosnowego lasu o szerokości około 800 metrów, a 2,5 km na wschód leży zalesiona wydma, od której miejscowość wzięła nazwę.

Na początku XX stulecia Białogóra zaczęła pełnić funkcję wczasowiska nadmorskiego proponując noclegi nad morzem. Przyczyniła się do tego niechybnie piaszczysta, szeroka, niezatłoczona plaża. Współcześnie ze wsi prowadzi na nią asfaltowa droga pośród lasu, którą można pokonać pieszo bądź skorzystać z miejscowych bryczek. Ostatni kawałek dojścia do plaży prowadzi po drewnianym deptaku. Sama plaża w wakacje jest strzeżona przez ratowników morskich, jest tutaj również zjeżdżalnia wodna.Wczasowicze którzy uwielbiają latem pojeździć na rowerze, będą zadowoleni. Jest tutaj wiele ścieżek i szlaków rowerowych, którymi można wybrać się na wyprawę po sąsiedztwie. Rower można także wypożyczyć w tutejszej wypożyczalni.

Białogóra to doskonałe miejsce na wczasy z dziećmi, które chcą odpocząć od gwaru miasta. Znajduje się tu również stadnina koni, a baza turystyczna jest dobrze rozwinięta i dostosowana do potencjału finansowego wczasowiczów.

Będąc w Białogórze warto zajrzeć do pobliskich znanych miejscowości wczasowych jak Łeba – ok dwadzieścia pięć kilometrów na zachód i skorzystać z okazji i odwiedzić Słowiński Parka Narodowy, na wschód, po przebyciu jedynie 20 – 30 km trafią Państwo do Karwi, Jastrzębiej Góry z jej latarnią morską w Rozewiu, lub Władysławowa. A odrobinę dalej zaczyna się znana Mierzeja Helska ze popularnymi miejscowościami letniskowymi: Chałupy, Kuźnica, do samego Helu.

Szukasz noclegu w Białogórze? Sprawdź –> www.bialogora.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Władysławowo kwatery

kwatery we Władysławowie

Noclegi nad Morzem

noclegi nad morzem

Wakacje z Dziećmi nad Morzem

noclegi nad morzem