Chałupy noclegi, informacje, wczasy w Chałupach

Pogorzelica

Pogorzelica

Pogorzelica to nieduża miejscowość urlopowa, leżąca wśród lasów iglastych, w gminie Rewal (mniej więcej 8 km od samego Rewala). W kierunku Zachodnim od Pogorzelicy znajduje się Niechorze – te miejscowości rozdziela kanał Liwka łączący jezioro Liwia Łuża z Morzem Bałtyckim.

Lokalizacja w oddali od aglomeracji miejskich, pośród żywicznych lasów sprzyja wypoczynkowi. Nie brak tu szlaków i ścieżek turystycznych. Pogorzelica jest wobec tego kapitalna na letnie kolonie dla dzieci i młodzieży, zielone szkoły a także na wczasy dla rodzin z dziećmi. Od dawna urządzane są w tej okolicy obozy harcerskie pod namiotami.
W wiosce Pogorzelica funkcjonuje także niemało ośrodków sanatoryjnych, SPA – większość z nich działa przez cały rok. Wspomaga się tutaj leczenie schorzeń układu oddechowego, krążenia. Nie brakuje też zabiegów kriogenicznych, inhalacji, bądź kąpieli borowinowych. Gros ośrodków przyjazna jest osobom niepełnosprawnym.
O ile chodzi o wycieczki – warto wybrać się, chociażby pieszo, do latarni morskiej w sąsiadującej miejscowości Niechorze. Ceglany budynek, stanowiący podstawę latarni, stoi na klifie. Wieża o wysokości 36 metrów początkowo ma przekrój kwadratowy, potem zmienia się w ośmiokątny. Latarnia jest dostępna dla zwiedzających, niestety, z powodu popularności, w szczycie sezonu należy chwilę poczekać, aby wejść na taras widokowy, za to widok z niego wynagradza poniesiony wysiłek.
Plaża to główny powód przyjazdu do Pogorzelicy. Piaszczysta, szeroka plaża z skarpowym brzegiem. Aby trafić na plażę trzeba pokonać klif, w sezonie wczasowym wydzielane jest tutaj strzeżone kąpielisko o długości mniej więcej 100 m.
Bezdyskusyjną atrakcją, szczególnie dla dzieci, jest biegnąca w tej okolicy, działająca linia kolejki wąskotorowej z Gryfic do Niechorza. W sezonie urlopowym kursuje dawny skład ciągnięty przez lokomotywę parową na trasie Trzęsacz – Pogorzelica. Przy okazji, można zwiedzić legendarne pozostałości kościoła w Trzęsaczu. W sezonie 2012 kolejka przechodziła rewitalizację i z początkiem lata 2013 będzie witać wczasowiczów jeszcze śliczniejsza.
Pogorzelica oferuje bogatą oraz różnorodną bazą noclegową. Poza wspomnianymi poprzednio ośrodkami SPA i infrastrukturą kolonijną na noclegi w Pogorzelicy (http://www.pogorzelica.com.pl/noclegi/wszystkie) składają się jeszcze domki letniskowe, domy wypoczynkowe, kwatery prywatne oraz pokoje.

Polecamy

Władysławowo kwatery

kwatery we Władysławowie

Noclegi nad Morzem

noclegi nad morzem

Wakacje z Dziećmi nad Morzem

noclegi nad morzem