Chałupy noclegi, informacje, wczasy w Chałupach

Międzyzdroje

Międzyzdroje molo

Nie ma chyba Polaka, który nie znałby nazwy Międzyzdroje. I nic w tym dziwnego – Międzyzdroje to sławny, leżący na wyspie Wolin, nadmorski kurort.
Z pewnością rozsławiła je Promenada Gwiazd – mały deptak w otoczeniu hotelu Amber Baltic, w który rok rocznie wmurowywane są ślady dłoni sławnych ludzi filmu, teatru i sztuki.

Swoje dłonie „zostawili” przykładowo: Krystyna Janda, Anny: Seniuk, Dymna i Przybylska, Gustaw Holoubek, Jan Englert, Janusz Gajos a także wielu, wielu innych – niepodobna wszystkich przytoczyć.Każdego roku w lipcu ma miejsce tu Festiwal Gwiazd – mnóstwo projekcji filmowych, spektakli teatralnych, wernisaży, spotkań z gwiazdami, co więcej mecz piłkarski.
Dla wielu wizytujących, Międzyzdroje to zasadniczo miejsce letniego wypoczynku nad – najcieplejszym u nas – fragmentem morskiego wybrzeża. Co roku wypoczywa tutaj kilkaset tys. urlopowiczów. Kusi ich piękna piaszczysta plaża, ciepła woda morska i nadmorskie atrakcje oraz przybywający tu chętnie biznesmeni, aktorzy, aktorki, politycy bądź inni znani ludzie.
Charakterystycznym miejscem Międzyzdrojów jest Promenada Nadmorska czyli ul. Bohaterów Warszawy. Typowy deptak wśród pięknych, historycznych już, pensjonatów, budynków sanatoryjnych, nieopodal znajduje się Park Zdrojowy i amfiteatr. Jest tu też dużo punktów gastronomicznych, kramików z pamiątkami, bursztynem, muszlami.
Międzyzdroje leżą na granicy Wolińskiego Parku Narodowego, tu również znajduje się dyrekcja parku oraz Muzeum Przyrodnicze, w którym można dowiedzieć się więcej o parku, rosnących tam roślinach i mieszkańcach parku.
W Międzyzdrojach jest również mała baza rybacka – na wschodnich obrzeżach miejscowości i zdobione stylowymi lampami, wysunięte na 120 m w morze molo. To nadzwyczaj ochoczo odwiedzane przez turystów miejsce – przede wszystkim wieczorem, kiedy iluminacja mola oraz zachód słońca tworzą osobliwy nastrój.
Bezsprzecznie Międzyzdroje to niezwykle różnorodna baza zarówno gastronomiczna jak i noclegowa. Od wyszukanych hoteli oraz apartamentów, poprzez ośrodki wypoczynkowe, domy wczasowe lub pensjonaty aż po kwatery oraz pokoje zapewniające noclegi w Międzyzdrojach.

Polecamy

Władysławowo kwatery

kwatery we Władysławowie

Noclegi nad Morzem

noclegi nad morzem

Wakacje z Dziećmi nad Morzem

noclegi nad morzem